Wrocław: Wybory do rad osiedli 2017

foto: FB Wrocław rozmawia

Już 23 kwietnia 2017 r. w godz. 8.00-20.00 we Wrocławiu odbędą się wybory do rad osiedli. Głosowanie odbędzie się w 48 osiedlach. Na nowych radnych czeka blisko 800 miejsc, a o tym, kto je zajmie, zadecydują mieszkańcy.

Czym zajmuje się rada osiedla?

Rada osiedla jest jednostką pomocniczą gminy i  może mieć realny wpływ na jakość życia na osiedlu. Rada może np. wystąpić z wnioskiem o powstanie na osiedlu nowego przedszkola czy ośrodka kultury, o zmiany w rozkładzie jazdy MPK, o stworzenie nowego skweru. Rada osiedla opiniuje także ilość i lokalizację punktów sprzedaży alkoholu na osiedlu.

Kandyduj do rady osiedla

Masz pomysł, w jaki sposób poprawić warunki życia na Twoim osiedlu, chcesz działać społecznie? Zostań radnym osiedlowym! Wypełnij wniosek i zbierz poparcie minimum 15 mieszkańców Twojego osiedla.
Kandydować mogą osoby, które ukończyły 18 lat oraz posiadają obywatelstwo polskie lub innego kraju UE. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Miejska Komisja Wyborcza, kandydaturę można zgłosić do 24 marca 2017 r.
Aby to zrobić, wystarczy wypełnić wniosek dostępny nawww.bip.um.wroc.pl i złożyć go wraz z listą osób popierających kandydaturę w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej przy ul. Sukiennice 9.

Wrocław. Tu mieszkam – tu decyduję

Zaangażuj się w życie swojego osiedla! Weź udział w wyborach do rad osiedla, bo sprawna i przyjazna rada osiedla to szansa na poprawę jakości życia i korzystne zmiany w Twoim najbliższym otoczeniu. Nie uczestnicząc w wyborach, pozbawiasz się wpływu na miejsce, w którym mieszkasz.

Jak wziąć udział w wyborach?


W wyborach do rad osiedli głosować mogą osoby, które ukończyły 18 lat, są obywatelami Polski lub UE, są zameldowane na terenie Wrocławia lub są ujęte w stałym spisie (ewidencji) wyborców. Możesz to sprawdzić w terminie od 10 do 14 kwietnia 2017 r. w Wydziale Spraw Obywatelskich przy ul. Zapolskiej 4.
Jeżeli nie jesteś pewny, na jakim osiedlu mieszkasz, możesz to sprawdzić, korzystając z mapy osiedli przygotowanej przez System Informacji Przestrzennej. Mapa dostępna jest na stronie: http://geoportal.wroclaw.pl/osiedla/. Lista osiedli wraz z wykazem ulic, które obejmują: http://geoportal.wroclaw.pl/poi/r/Osiedla

Pamiętaj, aby udając się do lokalu wyborczego, wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem! Głosujemy przez postawienie znaku X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Wybieramy tylu kandydatów, ilu radnych liczy rada na danym osiedlu (15 lub 21 osób).

źródło: FB Wrocław rozmawia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj