Marcin P. nie chce zeznawać przed komisją śledczą ds. Amber Gold

amber.jpg
Marcin P., główny oskarżony w sprawie Amber Gold, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą badającą aferę – dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Sąd wyraził zgodę na przesłuchanie Marcina P. i Katarzyny P. 28 i 29 marca.

Marcin P. miał zmienić decyzję ze względu na jego wczorajsze przesłuchanie przez prokuratorów z Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Przesłuchanie miało być zaskakujące i niezapowiedziane, bo dowiedział się o nim po fakcie nawet obrońca P.

– Padały pytania o kwestie, które nie były dotychczas przedmiotem postępowania – są wyłącznie przedmiotem ustaleń moich z klientem – powiedział reporterowi RMF FM Kubie Kałudze mec. Michał Komorowski.

Według mec. Komorowskiego, mogło dojść do naruszenia tajemnicy adwokackiej, a prokuratura próbuje ingerować w linię obrony jego klienta Marcina P.

Przypomnijmy, że dziś Sąd Okręgowy w Gdańsku wyraził zgodę na przesłuchanie Katarzyny i Marcina P., szefów Amber Gold.

Główny oskarżony w aferze Marcin P. przebywa w areszcie od sierpnia 2012 r., w kwietniu 2013 r. aresztowana została Katarzyna P. Jest ona osadzona w więzieniu w Grudziądzu, gdzie działa oddział położniczo-ginekologiczny oraz są warunki do opieki nad dziećmi, gdyż podczas wcześniejszego pobytu w więzieniu zaszła w ciąże. Ojcem dziecka okazał się strażnik więzienny.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ