Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu – został zatrzymany przez policjantów

policja.jpg

Zgorzeleccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w miniony wtorek na terenie miasta potrącił idącego chodnikiem 79-letniego pieszego. Kierowca nie udzielając pomocy rannemu, zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zatrzymany został wczoraj doprowadzony do prokuratury i za swój czyn odpowie teraz przed sądem.
Do zdarzenia doszło 21 lutego br. na jednej z ulic Zgorzelca. Policjanci po otrzymaniu informacji o wypadku niezwłoczne pojechali na miejsce zdarzenia. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 79-letni mężczyzna idący chodnikiem został potrącony przez kierowcę osobowego Fiata Cinquecento, który nie zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Pieszy został przewieziony do szpitala.

Policjanci dotarli do świadków wypadku i zbierali w tej sprawie informacje, rozmawiali także z mieszkańcami pobliskich posesji, by zabezpieczyć wszystkie dowody w tej sprawie. Równolegle funkcjonariusze służby kryminalnej prowadzili poszukiwania sprawcy wypadku. Zgromadzony informacje doprowadziły policjantów do 30-letniego mieszkańca gminy Pieńsk mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Następnie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i potwierdzili, że to właśnie on potrącił pieszego.

30-letni mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy pieszemu. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Został on doprowadzony do prokuratury i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ