Policjant ze Ścinawy po służbie zatrzymał sklepowych złodziei

policja fala 2.jpg

Funkcjonariusz jednego z komisariatów policji w powiecie lubińskim będąc w czasie wolnym od służby poszedł na zakupy. Pracownik ochrony znając policjanta poinformował go, że na terenie sklepu znajdują się osoby, które kilka dni wcześniej dokonały kradzieży. Ten zatrzymał jedną z nich i wezwał do pomocy wsparcie. Chwilę później cała trójka była już w rękach Policji. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 19.00 funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Ścinawie będąc po służbie poszedł na zakupy do jednego ze sklepów. Tam został zaczepiony przez znającego go pracownika ochrony. Mężczyzna powiedział, że na terenie placówki handlowej są trzy osoby, które kilka dni wcześniej ukradły artykuły spożywcze i usiłują dokonać kolejnej kradzieży.

Jak się okazało sprawcami kradzieży była młoda dziewczyna i dwóch mężczyzn. Osoby te zorientowały się, że zostały zdemaskowane i usiłowały uciec. Policjant zatrzymał 17-latkę i wezwał posiłki. Cały czas obserwował drogę ucieczki pozostałych. Widząc jak wsiadają do samochodu przekazał tą informację kolegom. Sprawcy nie chcieli pozostawić swojej koleżanki i krążyli w pobliżu szukając sposobności jej zabrania. Nie zdołali, zostali zatrzymani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Kompanami dziewczyny okazali się 27 i 54-latek. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Teraz 17-letnia dziewczyna i jej koledzy za kradzież odpowiedzą przed sądem. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ