Prof. Chybicka powalczy z ramienia Platformy o prezydenturę Wrocławia. Zapytaliśmy co sądzą o tej nominacji politycy

fot. youtube.com

To Prof. Alicja Chybicka będzie kandydatem na prezydenta Wrocławia z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zarząd wrocławskiej Platformy zaproponował profesor, następnie kandydatura będzie teraz konsultowana.

Zapytany przez nas Sebastian Lorenc radny z Platformy Obywatelskiej o kandydaturę Pani Profesor powiedział:

Ja się cieszę, że kandydatura pani prof. Chybickiej została skierowana do szerokiej konsultacji. uważam, że tj dobry pomysł dla Wrocławia i każdy powinien popierać p. profesor jest łącząca, kompromisowa

Przypomnijmy, że z ubiegania się o kolejną kadencję zrezygnował obecny Prezydent Rafał Dutkiewicz. Od tamtego momentu nie cichną spekulacje i komentarze komu przyjdzie stanąć w szranki wyborczej batalii oraz kto ma największe szanse by zasiąść w fotelu włodarza miasta. W kuluarach mówiło się, że Platformę reprezentować będzie albo Pani Senator Barbarze Zdrojewskiej oraz o Pani Poseł Chybickiej. Dzisiaj wiadomo, że PO postawi na tę drugą.

Natomiast Agnieszka Kędzierska radna z Klubu .Nowoczesna, mówi:

Bardzo dobrze, że Platforma Obywatelska ma kandydata, tylko czy do wyborów się utrzyma, to jest kolejne pytanie.
A krążące plotki po Wrocławiu – ale i w całej Polsce – o koalicji wszystkich ugrupowań przeciwko PIS słyszy się od czasu wygranych wyborów parlamentarnych. Z pewnością jest to życzenie części narodu. Nie traktuję tego jako plotki ani prawdy, traktuję to jako jedyne przemyślenie, które niektórzy z nas mają, czy byłoby skuteczne, trudno powiedzieć

Platforma na zorganizowanej konferencji prasowej zaznaczała, że liczy iż kandydatura pani profesor połączy wszystkie środowiska opozycje w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości.

Jednak Waldemar Bednarz (Kukiz’15) mówi nam:

Pan Schetyna chyba nie lubi Pani Profesor.  Zamiast zaproponować jej stanowisko europosła,  wysyła ją na wrocławski front usłany finansowymi zgliszczami.  Do tej pory Pani Chybicka zasłynęła nieszablonowymi sposobami pozyskiwani środków finansowych na ratowanie swojej kliniki.  Może Wrocław też ma wiele komórek rakotwórczych(które wymagają radykalnego cięcia), ale tutaj żaden biznesmen z własnej woli nie pomoże.

Sama prof. Chybicka zaznacza, że jest to dla niej wielki zaszczyt. Tymczasem nadszedł czas na konsultacje z innymi partiami i organizacjami, by wypracować jak najszerszą koalicję i poparcie dla kandydatki PO. Te mają się trwać najprawdopodobniej do 25 kwietnia.

Robert Grzechnik z partii Wolność skomentował:

Pani prof. Chybicka to niewątpliwie specjalistka sztuki lekarskiej. Niestety bycie dobrym lekarzem nie gwarantuje bycia dobrym politykiem i dobrym zarządcą. Do kierowania jednostkami związanymi z państwowymi uczelniami wyższymi nie potrzeba wybitnych zdolności managerskich, co jest niewątpliwie potrzebne do sprawnego kierowania Wrocławiem.

Według radnego PiS dr Krystiana Mieszkały na ocenę Pani profesor jeszcze jest za wcześnie:

Kandydatura Pani profesor Chybickiej nie jest jeszcze przesądzona i niewykluczone jest , że w ostatniej chwili PO postawi na inną osobę. Na uznanie zasługuje dorobek naukowy oraz działalność społeczna. Jednakże dyskusyjne jest czy Pani Profesor poradzi sobie z oficjalnym długiem Wrocławia (2,6 mld zł)  wraz z zobowiązaniami wygenerowanymi przez spółki (2,8 mld zł).

4 KOMENTARZE

  1. A czy wyjaśniła się sprawa „złotego oleju”, który miał leczyć różne choroby i który pani prof. Chybicka miała rekomendować? „Ekspres Reporterów” zajmował się tym parę lat temu na antenie TVP.

  2. Podobno Pani Profesor spóźniła się na własną konferencję i kompletnie nie orientowała się o czym będzie mowa? A może o to chodzi w tym mieście, które nigdy nie miało dobrego gospodarza!

  3. Wbrew pozorom to nie jest taki kryształ jak niektórzy przedstawiają , samym uczestnictwem i zgodą na bycie w PO wystawia sobie świadectwo. Uczestnicząc w hucupie wszystkie śmieci przeciw PiS też dobrze o tej Pani nie świadczy.Co do kwalifikacji medycznych oraz etyki i zachowania osobistego to przypomnę śp. Asię Świeczkowską i opinię jaką ta pani napisałana temat leczenia przez podobnych sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj