Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odświeżają stare dobre komedie

MP. Teatr Dobry Wieczór

Dobry Wieczór, to Teatr Studencki z Torunia. Do Wrocławia przyjechali ze sztuką Włodzimierza Perzyńskiego pt. Polityka. Reżyserem spektaklu jest o. Dariusz Drążek. Pomysłodawcą i organizatorem wystawienia spektaklu w Teatrze Rotunda przy parafii w. Franciszka z Asyżu, ul. Borowska 174  jest Elżbieta Kowalska z wrocławskiego oddziału TV Trwam.

Polityka, mimo, że napisana niemal 100 lat temu, nadal jest aktualna. Świetne dialogi i brawurowo zagrane sceny, zwłaszcza „błyskotliwa” kariera służącej, zresztą genialnie zagranej, rozbawiły licznie zgromadzonych widzów.

Perzyński, w Polityce ukazuje nasze przywary, demaskuje podwójną moralność, gdzie sprawy wagi państwowej, oddawane są w ręce dyletantów, liczą się tylko i wyłącznie korzyści. Osoby, z początku wydawałoby się kryształowe ulegają partykularnym interesom, gdy kariera miałaby stanąć pod znakiem zapytania.

Można zobaczyć się w lustrze, dało usłyszeć w trakcie i po zakończeniu przedstawienia. Istotnie, politycy na co dzień dają nam taką samą dawkę emocji. Szkoda tylko, że dzieje się to naprawdę, kończy inna osoba.

Twórczość Perzyńskiego jest bogata. W latach 1902-1930 napisał komedie, powieści, nowele i opowiadania. Dwie przeniesiono na ekran.

MP Teatr Rotunda

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ