Nietrzeźwi opiekowali się noworodkiem

policja.jpg

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy będąc w takim stanie opiekowali się 6 – dniowym noworodkiem. Dziewczynka trafiła do kamiennogórskiego szpitala, natomiast rodziców zatrzymano w policyjnym areszcie.

Policjanci z Komisariatu w Lubawce zostali skierowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na interwencję do jednego z mieszkań na terenie Lubawki. Na miejscu zastali położną środowiskową, która w trakcie patronażu rodziny gdzie znajduje się niemowlę, stwierdziła szereg nieprawidłowości. Stwierdziła ona, iż rodzice dziecka znajdują się w widocznym stanie nietrzeźwości, a na dodatek matka w jej obecności karmiła niemowlę piersią.

Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u rodziców niemowlęcia. Kobieta miała półtora, a mężczyzna ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W mieszkaniu nie było prądu oraz stwierdzono złe warunki bytowe i mieszkaniowe dziecka.

Pogotowie ratunkowe przetransportowało dziewczynkę do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. 31 – letnia matka, oraz 33 – letni ojciec zostali zatrzymani przez policjantów w areszcie.

W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia sytuacji opiekuńczo – wychowawczej. W przypadku stwierdzenia spowodowania zagrożenia życia i zdrowia dziecka przez nietrzeźwych opiekunów, zagrożenie karne może wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto nieodpowiedzialni rodzice staną przed sądem rodzinnym, który zdecyduje co do dalszego postępowania z rodziną.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj