Rozbito grupa włamywaczy, która działała na terenie kilku powiatów

Policjanci z Lwówka Śląskiego rozbili grupę włamywaczy, którzy mają na swoim koncie liczne włamania. Jak się okazało grupa z okolic Złotoryi okradała sklepy znajdujące się na terenie powiatu oraz ma na swoim koncie kilka włamań w powiecie bolesławieckim i złotoryjskim. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego na bieżąco prowadzą rozpoznanie pod katem osób mogących dokonywać włamań na terenie powiatu lwóweckiego. W Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim istnieje specjalny zespół funkcjonariuszy, który analizuje wszystkie informacje związane z tego typu przestępstwami. Sprawdzane są nawet drobne anonimowe informacje.

W trakcie analiz jednej z takich informacji i po jej sprawdzeniu, policjanci wytypowali osoby, które dokonały na terenie powiatu włamania. Po zebraniu materiału policjanci z Lwówka Śląskiego zapukali do kilku mieszkań na terenie powiatu Złotoryjskiego. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w tym: 27-letniego mieszkańca Wilkowa, 24-letniego mieszkańca Uniejowic oraz 20 i 24-letnie letnie mieszkanki Złotoryi.

Zatrzymanym osobom już przedstawiono zarzuty włamań do sklepów w Bystrzycy i Zbylutowie oraz usiłowania włamania do sklepu w Sobocie. Jak się okazało grupa ta dokonała także kilku innych włamań na terenie powiatu bolesławieckiego oraz złotoryjskiego. Obecnie policjanci szczegółowo analizują wszystkie inne włamania, które miały miejsca na terenie powiatu. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim.

Mimo zatrzymania sprawców włamań lwówecka policja apeluje do mieszkańców o ciągłe zabezpieczanie swojego mienia, zalecamy montaż alarmów i monitoringów, wzajemną sąsiedzką pomoc oraz natychmiastowe przekazywanie informacji na numer 112 w przypadku zauważenia niepokojących sytuacji związanych z kradzieżami lub włamaniami. Informację można także przekazać bezpośrednio Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego w Lwówku Śląskim tel. 606 851 808 lub Komendantowi Komisariatu w Gryfowie tel. 792 297 478; informację można także przekazać w formie wiadomości SMS.

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj