NATO „doceniłoby” zaproszenie na wrześniowe manewry armi rosyjskiej. Sojusz chce informacji

fot:youtube

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył w czwartek, że Sojusz „doceniłby” zaproszenie ze strony Rosji do obserwowania manewrów wojskowych, które planuje ona przeprowadzić we wrześniu na Białorusi; chciałby też otrzymać bliższe informacje o nich.

– Docenilibyśmy zaproszenie, aby móc obserwować manewry Zapad 2017 – mówil Stoltenberg po spotkaniu z premierem Estonii Jurim Ratasem. Sekretarz podkreślił, że NATO zaprosiło Rosję na 10 ćwiczeń Sojuszu.

Według komunikatu, Sojusz doceniłby równieżł bliższe informacje dotyczące w/w manewrów oraz szczegóły, których Moskwa dotąd nie ujawniła.

– Sojusz Północnoatlantycki wierzy niezachwianie w przejrzystość i wiarygodność, jeśli chodzi o takie działania wojskowe, jak manewry – przekazał sekretarz generalny NATO. Polityk dodał, że „wszystkie kraje mają prawo przeprowadzać ćwiczenia swych sił zbrojnych pod warunkiem, że przestrzegają zobowiązań wynikających z ich stosunków międzynarodowych”.

„Ważne jest, abyśmy pamiętali, że na NATO nie składają się tylko te cztery bataliony” – oznajmił, nawiązując do rozmieszczania batalionów wielonarodowych w Polsce, na Łotwie, Litwie i w Estonii.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ