Premier: Zgłosiłam, że Polska nie przyjmie konkluzji tego szczytu. Jeśli jakieś państwo nie przyjmie konkluzji tzn. że szczyt jest nieważny

szydlo.jpg
– Dzisiejszy dzień pokazuje, że u europejskich polityków nie widać refleksji. Dzisiaj Polska pokazała, że szacunek do siebie i godność to to, co jest najważniejsze – mówiła w Brukseli premier Polski.

– Na wstępie chcę bardzo podziękować panu Jackowi Saryusz-Wolskiemu za to, że zgodził się kandydować w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej, że zgodził się reprezentować Polskę – mówiła podczas konferencji prasowej w Brukseli premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że „to wybitne europoseł, wybitny polityk”. – Rada Europejska straciła okazję, żeby mieć przewodniczącego, który mógł wprowadzić nas na tory głębokich reform – dodała. – Rolą szefa RE jest dbanie o interesy państw członkowskich. (…) Jacek Saryusz-Wolski dawał szanse na te reformy, ponieważ UE jest w głębokim kryzysie i teraz jest czas, żeby politycy w UE się zreflektowali – mówiła.

Premier Szydło podkreśliła, że Donald Tusk „nie był kandydatem polskiego rządu, z bardzo jasnych powodów”. – Napisałam o tym w liście. Nie jest przez polski rząd popierany i w naszej ocenie nie jest dobrym przewodniczącym RE – mówiła.

Donald Tusk „nie gwarantuje bezstronności”. – Przewodniczący RE nie może być aktywny politycznie, nie może występować po jednej stronie wew. konfliktu politycznego, a chcę przypomnieć, że przewodniczący Tusk w swoim wystąpieniu w grudniu ubiegłego roku, wtedy, kiedy w Sejmie odbywała się próba puczu, wówczas bardzo wyraźnie poparł opozycję i wystąpił przeciwko polskiemu rządowi. To kłamstwo, że był bezstronny, wydarzenia z grudnia pokazywały, że nie był – mówiła.

– Dzisiejszy dzień pokazuje, że u europejskich polityków nie widać refleksji. Dzisiaj Polska pokazała, że szacunek do siebie i godność to to, co jest najważniejsze – mówiła.

Zgłosiłam, że Polska nie przyjmie konkluzji tego szczytu. Jeśli jakieś państwo nie przyjmie konkluzji tzn. że szczyt jest nieważny – powiedziała premier Polski.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ