Policja zatrzymała sprawców przerwanie spotkania z Michnikiem. Grozi im więzienie?

Dzisiaj w Płocku odbywało się spotkanie Adama Michnika z przedstawicielami regionalnego oddziału KOD. Nieznani Sprawcy usiłowali przerwać spotkanie odpalając na sali racę. Policja zatrzymała łącznie 8 osób.

– Faktycznie miało miejsce takie zdarzenie. Policja zatrzymała osobę, która tę racę odpaliła. Dodatkowo policja zatrzymała jeszcze 7 innych osób, które tam zakłócały porządek, również przed spotkaniem. Te osoby będą odpowiadać za wykroczenie, zakłócenie porządku. Natomiast osoba, która została zatrzymana za odpalenie racy została zatrzymana i będzie odpowiadać z artykułu 160 Kodeksu Karnego, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Nikomu nic się nie stało, spotkanie zostało na chwilę przerwane, ale po wykonaniu czynności było kontynuowane. Łącznie zatrzymano 8 osób, nikt nie ucierpiał – powiedział w rozmowie z TelewizjaRepublika.pl aspirant sztabowy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy komendy miejskiej w Płocku.

 

Art. 160 Kodeksu Karnego mówi, że:

Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj