Sondaż CBOS nie pozostawia złudzeń. Fatalne oceny wymiaru sprawiedliwości. Tylko 4 proc. Polaków uważa, że sędziowie działają bez nacisków!

sady_11_1.png
51 proc. ankietowanych przez CBOS negatywnie ocenia ogólne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości: 36 proc. ma pozytywną opinię. Tylko 4 proc. Polaków uważa, że orzekając wyroki, sędziowie nie podlegają żadnym naciskom z zewnątrz – wynika z najnowszego badania CBOS.

Działalność wymiaru sprawiedliwości oceniana jest gorzej niż w 2007 roku, kiedy to opinie pozytywne nieznacznie przeważały nad negatywnymi – czytamy w komunikacie. Jak podkreśla Centrum Badnia Opinii Społecznej, w porównaniu z poprzednim badaniem z 2012 r. funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości nieco się polepszyło, ale nadal nie jest na satysfakcjonującym poziomie.

Wśród 51 proc. negatywnie oceniających wymiar sprawiedliwości 12 proc. twierdzi, że działa on „zdecydowanie źle”. Tylko 2 proc. spośród 36 proc. pozytywnie go oceniających, uważa, że działa „zdecydowanie dobrze”. 13 proc. nie ma zdania.

Sondaż przeprowadzono w dniach 2–9 lutego br. metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo na 1016-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ