Radni będą interweniować ws absurdalnej odpowiedzi Prezydenta dotyczącej linii tramwajowej nr „33”

tranawaje wroclaw.jpg

Radni Michał Piechel, Krystian Mieszkała  oraz Damian Mrozek złożyli interpelację w sprawie przedłużenia linii 33, z Pilczyc do Leśnicy a także zrobienia pętli dla linii 3, bowiem na trasie Księże Małe – Leśnica rzadko jeżdżą tramwaje niskopodłogowe.

Radni w odpowiedzi usłyszeli, że nie można przedłużyć linii 33 ponieważ władze miasta  zadeklarowały (we wniosku unijnym) konkretną trasę na której będzie wykorzystywać pojazdy. Zmiana będzie możliwa w 2021 r.

Według radnego dr Krystiana Mieszkały odpowiedz jest absurdalna:

 Otrzymaliśmy informację, z której nic nie wynika. Dalej nie wiadomo dlaczego nie jest możliwe przedłużenie linii 33.  Pierwsze słyszę, że warunkiem otrzymania środków z UE jest trwałe przypisanie taboru do jednej konkretnej trasy.  Należy zbadać wniosek!

Radny Michał Piechel dodał,że

zostanie złożone zapytanie  ws wykazania konkretnego przepisu umowy z którego rzekomo ma wynikać wymóg trwałości projektu „Zintegrowany System Transportu”.

Nasza redakcja zwróciła  się  z pytaniem do: Zespołu ds. Transportu Szynowego oraz do Wydziału Transportu-Departament Nieruchomości i Eksploatacji. W pierwszym przypadku pracownik, który podpisał się pod odpowiedzią w sprawie interpelacji powiedział, że nie jest kompetentny aby rozmawiać z redakcją i odesłał do dyrektora Błażeja Trzcinowicza z Wydziału Transportu. Publikujemy korespondencję w całości:

Szanowny Panie Dyrektorze

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, dlaczego zintegrowany system przeszkadza w podjęciu decyzji przedłużenia linii 33 do Lesnicy?

W odpowiedzi UM na interpelację  napisano: (…) w związku z wymagana trwałością projektu ZSTS, do 2021 roku, nie mogą ulec zmianie trasy przejazdów linii 31, 32 i 33.

Nie rozumiem tego, co to znaczy wymagana trwałość i dlaczego umowa obowiązuje do 21 roku, czyli później można zmienić? to dlaczego od razu nie podano trasy do Leśnicy, wszak tory już były. Czy chodziło o zrobienie pętli na Pilczycach, która w przyszłości będzie dalej rozbudowywana?

MP

Wrocław, 20 marca 2017 r. WTR-ZT.7240.2.53.2017.MNa

Dotyczy: Wyjaśnień odnośnie Projektu ZSTS.

W odpowiedzi na przesłany przez Pani list elektroniczny chciałbym poinformować, że opiekunem projektu Zintegrowany System Transportu Szynowego we Wrocławiu i Aglomeracji jest Zespół ds. Transportu Szynowego w Departamencie Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Miejskiego Wrocławia. W związku z tym, Pani zapytanie zostało przekazane do ww. komórki organizacyjnej. Arkadiusz Worońko Kierownik Działu Zarządzania Transportem Publicznym

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ