Nowy list Marka Dekana. Atakuje media publiczne w Polsce

„Z pewnością znana Wam jest agresywna i pełna manipulacji reakcja mediów publicznych na mój newsletter. Niektóre powoływały się na coś, czego w tym komunikacie w ogóle nie było – napisał w nowym liście do pracowników Grupy Onet-RASP Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer AG i Grupy Onet-RASP.

W newsletterze, który pracownicy otrzymali w ubiegłym tygodniu, Dekan wydawał instrukcje dziennikarzom jak odbierać fakt przedłużenia kadencji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. „Szefostwo niemiecko-szwajcarskiego koncernu” oczekuje od swoich dziennikarzy publikowania krytycznych ocen dotyczących braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska.

W nowym liście do pracowników Mark Dekan odnosi się do reakcji mediów na jego „wskazówki”.

„Z pewnością znana Wam jest agresywna i pełna manipulacji reakcja mediów publicznych na mój newsletter. Niektóre powoływały się na coś, czego w tym komunikacie w ogóle nie było: rzekomą instrukcję wskazującą naszym dziennikarzom, jak pisać i zachowywać się, by wywrzeć negatywny wpływ na Polskę i Polaków, w imię niesienia korzyści niemieckiej polityce i interesom. Zarzuty te są oczywiście absurdalne i nie warte dalszej dyskusji” – pisze Dekan w liście do pracowników.

Dodał, że w newsletterze nie było nic tajnego, był skierowany do wszystkich zatrudnionych.

„Stoimy w obronie wolności, praworządności, demokracji oraz idei zjednoczonej Europy. Tym samym odrzucamy jakąkolwiek formę religijnych i politycznych skrajności. To fundament naszej firmy, te wartości określają zasady pracy wszystkich naszych dziennikarzy, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Rolą wolnych mediów jest informowanie społeczeństwa poprzez oparte na faktach, rzetelne dziennikarstwo. Każdy z Was wie, że niezależność pracy naszych dziennikarzy stanowi podstawową zasadę naszej firmy i naszej Grupy” – pisze Dekan.

Szef koncernu wspomina, że zjednoczona Europa oznacza zbiór powszechnie akceptowanych wartości.

„Dla nas jako wydawcy, zjednoczona Europa oznacza zbiór powszechnie akceptowanych wartości – wartości, które łączą i definiują, czym jest Europa. Wartości, takie jak praworządność i wolność słowa, są w istocie fundamentem demokracji. Stanowią podstawę naszej działalności, bo bez nich niezależne i krytyczne dziennikarstwo byłoby niemożliwe.”

„Ideą wolnych mediów na całym świecie jest służyć społeczeństwu, a nie osobom będącym u władzy. W tym sensie, mam nadzieję, że trwająca obecnie ostra debata publiczna stanie się przyczynkiem do merytorycznej dyskusji” – kończy Dekan.

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Kanalia i kłamca z tego mini”Goebellsa”jak zresztą media ktorymi zarządza. Repolonizacja potrzebna od zaraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ