Morawiecki: Kraje Grupy Wyszehradzkiej mają w sobie waleczność

W Warszawie rozpoczął się Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej „Central Eastern Europe Innovators Summit”, który otworzył wicepremier, minister finansów i minister rozwoju, Mateusz Morawiecki.

W rozpoczętym właśnie Kongresie Innowatorów, biorą udział premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej. Kongres w Warszawie, to pierwsze tak duże wydarzenie, które poświęcone jest rozwojowi innowacji i nowych technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

– Chcemy stworzyć innowatorom perspektywę do działania na rynku Europy Środkowej – mówił podczas swojego inaugurującego kongres przemówienia, wicepremier Mateusz Morawiecki. Podkreślił także, że “chcąc wyrwać się z pułapki średniego rozwoju musimy postawić na innowacje”. – Osobno jesteśmy dość słabi, ale po scaleniu sił, Europa Środkowa ma szansę na coś wielkiego – wskazał minister.

Zdaniem Morawieckiego “poziom innowacyjności determinuje całą naszą przyszłość”. Wicepremier podkreślił, że “kraje Grupy Wyszehradzkiej mają w sobie waleczność, wierzymy w sukces”.

 Podczas dzisiejszego Innovators Summit podpisana zostanie, przez premierów Grupy Wyszehradzkiej tzw. “Deklaracja Warszawska”. Dokument ten wskazuje na wspólne cele i wyzwania regionu Europy Środkowo-Wschodniej w sferze wspierania innowacyjności.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ