Bochenek po rozmowie Szydło-May: Dla rządu od początku ważne są sprawy socjalne Polaków na Wyspach

fot:youtube
– Rząd polski od samego początku zwraca uwagę na to, że są dla niego ważne sprawy socjalne Polaków w Wielkiej Brytanii – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek w czasie briefingu prasowego po rozmowie telefonicznej premier Beaty Szydło z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

Dziś o 19.30 rozpoczęła się rozmowa telefoniczna między premier polskiego rządu Beatą Szydło a premier Wielkiej Brytanii, Theresą May. Jak powiedział Bochenek, była to jedna z pierwszych rozmów szefowej brytyjskiego rządu z przedstawicielem państwa europejskiej po dzisiejszej oficjalnej inauguracji procedury Brexitu.

Rzecznik rządu podkreślił precedens sytuacji opuszczania UE przez jeden z krajów członkowskich i dodał, że premier May wyraziła nadzieję pozostania blisko z innymi członkami Wspólnoty. Wskazał także na często pojawiający się w rozmowach o Brexicie wątek Polaków pracujących na Wyspach Brytyjskich. – Rząd polski od samego początku zwraca uwagę na to, że są dla niego ważne sprawy socjalne Polaków w Wielkiej Brytanii – powiedział Rafał Bochenek.

– Premier Theresa May zakłada, że zasady przyszłej współpracy Unii będą oparte o zasadę wzajemności – stwierdził Bochenek. – Polska nie jest stroną negocjacji, stroną jest UE. Mamy wspólne interesy z Wielka Brytanią i są realizowane w różnych formatach bilateralnych. Te sprawy będą kontynuowane i współpraca dalej zacieśniana. Relacje między UE i Wielką Brytanią będą dookreślane na forum unijnym – dodał.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ