Miasto bez barier? Ale przystanek „Stadion Olimpijski” nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych  

foto: mpk.wroc.pl

 

Michał Piechel – radny PIS – korzysta z komunikacji zbiorowej. Tym samym dostrzega problemy komunikacyjne zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Kilka dni temu otrzymał odpowiedź od prezydenta miasta w sprawie dostosowania przystanku „Stadion Olimpijski” dla niepełnosprawnych – na wózkach inwalidzkich, matek z małymi dziećmi w wózkach czy osób poruszających się o kulach. 

Tunel przy wspomnianym przystanku nigdy nie był dostosowany do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się, zatem wysiadający z tramwajów: 9, 17 i 33, muszą dojść czy dojechać do najbliższego płaskiego wyjścia z parku. W linii prostej to kilkaset metrów.

Radny Piechel przypomniał „…zbliżające się Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 oraz fakt, że Wrocław chwali się tytułem „miasto bez barier” nakładają na włodarzy miasta usprawnienia tego miejsca”.

Jak czytamy w odpowiedzi „…nie jest planowana przebudowa przejścia podziemnego w celu przystosowania go dla osób niepełnosprawnych ” natomiast dobrą wiadomością jest informacja, iż problem będzie omawiany na forum Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Co ustalą przedstawiciele forum dowiemy się w nieokreślonym terminie. Miasto bez barier? – jeszcze długo nie, stwierdza Michał Piechel.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj