Premier: Polska będzie kontynuowała bardzo rozważną i rozsądną politykę migracyjną

szydło1.jpg

– Przyczyną nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej był m. in. Brexit, który jest najlepszym przykładem na to, że UE popełniła fatalny błąd pod naciskiem różnego rodzaju lobby, ale też – w dużej mierze – pod naciskiem Niemiec. Unia Europejska przyjęła rozwiązania, które okazały się nieskuteczne i nie rozwiązały problemu migracji – mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej.

– Polska będzie nadal kontynuowała bardzo rozważną i rozsądną politykę migracyjną. Jestem odporna na „szantaże i naciski”, które są stosowane m. in. w Brukseli – powiedziała premier Beata Szydło.

Przypomnijmy, że wczoraj dziennik „The Times” poinformował, że że Polsce i Węgrom grożą kary finansowe, jeśli nie przyjmą uchodźców. Dziennik powołuje się na dyplomatę jednego z krajów założycielskich Unii Europejskiej CZYTAJ WIĘCEJ

– Ktoś próbuje nadal burzyć jedność Unii Europejskiej i próbuje na siłę stwarzać taką presję, ażeby jednak prowadzić nadal błędną politykę migracyjną – stwierdziła szefowa polskiego rządu.

Beata Szydło podkreśliła, że „żadne państwo nie wywiązało się z tych zobowiązań, które zostały przyjęte jeszcze przez poprzedni polski rząd w Radzie Europejskiej, dotyczących przyjmowania uchodźców”. – Polski rząd pod moim kierownictwem, od momentu kiedy przejęliśmy odpowiedzialność za Polskę, jednoznacznie powiedzieliśmy, że nie będziemy akceptowali takiego rozwiązania, dlatego, że uznajemy je za złe przede wszystkim dla Europy.– przekonywała.

Zdaniem premier Unia Europejska przyjęła rozwiązania, które okazały się nieskuteczne i nie rozwiązały problemu migracji.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ