Czy „Wycinka” pojedzie do Montrealu i Quebecu? Rozmowy trwają

Krystian Lupa, print scrn

„Wycinka” w Kanadzie? Rozmowy w sprawie udziału trwały jak dotąd ponad 3 godziny i na pewno potrwają jeszcze dłużej. Czy skończą się sukcesem? David Lavoie, generalny koordynator festiwalu Trans Ameriques w Kanadzie, przyjechał 7 kwietnia br. do Wrocławia, aby spotkać się z dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, Cezarym Morawskim. Negocjacje rozpoczęły się o godz. 14.30, a dotyczyły udziału spektaklu „Wycinka” w największym wydarzeniu teatralnym tego roku na świecie – w Montrealu i Quebecu.

Rozmowy trwały niemal trzy godziny, przebiegały w bardzo dobrej atmosferze i bardzo zbliżyły rozmówców do końcowego porozumienia. David Lavoie przyjął propozycję dyrektora Cezarego Morawskiego i w imieniu Festiwalu zdecydował się podpisać bezpośrednie umowy z częścią aktorów „Wycinki”.

Festiwal podpisze kontrakty z szóstką aktorów, którzy w okresie trwania festiwalu nie będą pracownikami Teatru Polskiego. Omówiono również kwestie logistyczne, związane głównie z transoceaniczną podróżą scenografii spektaklu. Zatem to, co nie udało się w przypadku festiwalu w Budapeszcie, prawdopodobnie powiedzie się w kwestii wyjazdu ”Wycinki” do Kanady. David Lavoie i dyr. Cezary Morawski są dobrej myśli, ale wszystko wyjaśni się w poniedziałek. It should be happy Monday – powiedzieli zgodnie rozmówcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj