Światełko pamięci na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich

MP Bulwar LM Kaczyńskich

Zebrani na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich oddali dzisiaj hołd 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej. Ks. Jacek Bartczak, ze wspólnoty Ślęża Góra Tabor Młodych, poprowadził modlitwę w ich intencji. Anioł Pański odmówili wszyscy zebrani, prosili przez wstawiennictwo NMP, przede wszystkim o łaskę życia wiecznego.

MP Bulwar im. ML Kaczyńskich

Kapłan, odniósł się do sytuacji bieżącej, mówił abyśmy modlili się za młodzież, która żyje dla Chrystusa. Aby mieli odwagę głosić Jego naukę

Prośmy aby w naszych intencjach nie zabrakło tych, którzy z odwagą głoszą wiarę w Chrystusa, nawet gdy będą w stanie poświęcić swoje życie dla wartości, dla Ojczyzny, dla Boga, nie zwątpili, nie zaparli się. Za nich wszystkich, Pod Twoją obronę…

Młodzież ze wspólnoty śpiewała pieśni a Barkę specjalnie dla wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

MP Młodzi z Ślęża Góra Tytan Młodych

Marta, młoda dziewczyna rokrocznie przychodzi zapalić światełko

Zginęła polska elita polityczna, nie ważne, że byli tam ludzie różnych opcji politycznych (…), w tych dniach myślimy o nich wszystkich. W mojej pamięci jest Aleksandra Natalli-Świat i Władysław Stasiak. Byli też przedstawiciele Rodzin Katyńskich. Przyszłam dla nich, trzeba im oddać pamięć, jestem patriotką, tak jak rodzice, którzy stoją obok nas z małymi dziećmi. I mam nadzieję, że wyrośnie młode pokolenie, które będzie pamiętało nie tylko o kolejnych rocznicach katastrofy w Smoleńsku ale również o 1 marca, 3 maja, 11 listopada, czy 13 grudnia.

MP Marta T

Ksiądz Jacek

Ja to się bardziej zajmuję Panem Bogiem (…) dzisiaj odnieśliśmy sukces. Pod Katedrą było ponad 2 tys. ludzi, teraz jesteśmy tutaj. Nasze młode pokolenie jest tak bardzo rozmodlone, a ja, jako nieco straszy od nich, mogę się uczyć…od tych najmłodszych.

Artykuł współfinansowany przez Fundacje KGHM Polska Miedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj