Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej we Wrocławiu

MP K. Kimso

W siódmą rocznicę śmierci pod tablicą poświeconą Aleksandrze Natalli-Świat zebrali się przyjaciele i wrocławianie aby złożyć kwiaty

Kazimierz Kimso, Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk

Przyszliśmy oddać cześć, pamięć i hołd, Oli, która była niezwykłą osobą i wszystkich innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Głos zabrał również przewodniczący Związków Zawodowych Solidarności MPK Andrzej Chrzanowski

Po raz kolejny spotykamy się aby oddać cześć wszystkim, którzy zginęli a szczególnie naszej pani dyrektor, naszej Natalii, naszej przyjaciółce.

Podobnie uczczono pamięć Władysława Stasiaka. Przy tablicach wystawiono warty honorowane.

W katedrze garnizonowej odbyła się msza święta, w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej, pod przewodnictwem abp. Andrzeja Siemieniewskiego. Podczas homilii biskup powiedział

MP bp Andrzej Siemieniewski

Powróciła do nas data 10 kwietnia, i chcemy spojrzeć wstecz, chcemy objąć myślą wszystko co wydarzyło się siedem lat temu, chcemy objąć tych, którzy przeżywają śmierć najbliższych, wreszcie chcemy objąć myślą cały naród. Na pewno też wybiegamy myślą w przyszłość. Dziś zaproszenie jesteśmy aby spojrzeć do góry, w stronę Boga.

MP Kościół Św. Elżbiety

Po mszy świętej na Placu Gołębim odbyła się uroczysta zbiórka jednostek Garnizonu Wrocław i Apel Pamięci.

Katastrofa smoleńska wymaga prawdy i szacunku dla pamięci ofiar tej jednej z największych tragedii w historii naszej ojczyzny (…) śmierć wszystkich 96 tworzy tragedię niewyobrażalną dla naszej ojczyzny. 10 kwietnia 2010 roku zatrzymał się czas. Polska poniosła olbrzymią stratę nie do odzyskania (…) nadal rodzi się pytanie, dlaczego? powiedział Paweł Hreniak. Na zakończenie odczytano Apel Pamięci.

MP P. Hreniak

Artykuł współfinansowany przez Fundacje KGHM Polska Miedź

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj