Sędzia wyrok zmniejszył, bo tu chodzi o symbol

MP Piotr Rybak

Tuż przed ogłoszeniem wyroku II Instancji w Sądzie Apelacyjnym, Piotr Rybak, oskarżony na 10 m-cy pozbawienia wolności, powiedział, że jest dobrej myśli, wyrok powinien być sprawiedliwy i uczciwy

Jeżeli w sądach pracują prawdziwi Polacy i prawdziwi narodowcy, nie ma czego się obawiać. Żeby sędziowie nie narażali państwo na straty, trzeba ich zmienić na prawdziwych patriotów, trzeba ich zmienić na Polaków.

Piotr Miernik powiedział, że wyrok na Rybaku, to jest wyrok na polskim społeczeństwie.

My wszyscy powinniśmy stanąć na tej ławie oskarżonych, ten wymiar, który nazywają wymiarem sprawiedliwości jest wymiarem niesprawiedliwości, korupcji, łgarstwa i parawanów dla niektórych sędziów.

Robert Zdych sędzia II Instancji Sądu Apelacyjnego po rozpoznaniu apelacji i uzupełnieniu dokumentów przez obronę i oskarżyciela ogłosił wyrok, w którym zmniejszył karę z 10 m-cy bezwzględnego więzienia na 3 m-ce bezwzględnego więzienia. Sędzia, ogłaszając wyrok powiedział, że nie chodzi wcale o wysokość kary a symbol

Nie mamy żadnych wątpliwości że postać kukły interpretowana była jako postać ortodoksyjnego Żyda.
Takie zachowania będą się spotykały ze skuteczną reakcją sądu. Czyn jest haniebny, kojarzony jednoznacznie z holokaustem (…)

Słowa, które oskarżony powiedział mają wydźwięk emocjonalny i mają oczywisty nacjonalistyczny charakter. Poglądy osobiste oskarżonego, jego zachowania werbalne i niewerbalne podczas palenia kukły, nie można odnosić  ich tylko do Georga Sorosa, należy odnieść do całego kontekstu sytuacyjnego.

Po ogłoszeniu wyroku Piotr Rybak powiedział, że Polskę przejęło plemię żmijowe, będzie się odwoływał.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, na rozprawę mogło wejść tylko 20 osób z przepustkami i media. Przed siedzibą sądu przyjaciele Rybaka zorganizowali demonstrację przeciwko dyskryminacji Polaków w ich własnym państwie.

MP

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ