Dolnośląska 14 na liście Morawieckiego

artykuł sponsorowany

Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie realizuje politykę zrównoważonego rozwoju kraju. Skorzystają na tym m.in. ośrodki „zapomniane” przez poprzednią ekipę rządzącą. Wśród nich 14 dolnośląskich miast.

Łączne wsparcie, jakie Ministerstwo Rozwoju przekaże w najbliższych latach miastom będącym stolicami powiatów lub posiadającym powyżej 20 tys. mieszkańców, a nie będącym stolicami województw szacuje się na 2,5 mld zł. To jedno z pakietu działań jakie resort premiera Morawieckiego zapowiedział w rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Główne elementy tego planu to dedykowane wsparcie z funduszy europejskich, preferencje w lokowaniu inwestycji oraz ułatwienie dostępu do środków Funduszu Inwestycji Samorządowych zarządzanego przez Polski Fundusz Rozwoju.

– Cieszę się bardzo, że nasze starania i składane propozycje o wprowadzenie zrównoważonego rozwoju małych aglomeracji i powiatów przyniosły pozytywny efekt. Dzięki wsparciu z Ministerstwa Rozowoju największe miasto naszego powiatu – Jawor, otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe z budżetu państwa. Pieniadze będzie można wykorzystać na poprawę infrastruktury i rozwój społeczny – mówi Arkadiusz Baranowski, lider PiS-u w powiecie jaworskim.

Spośród 255 miast spełniających ministerialne kryteria wybrano 122 ośrodki potrzebujące szczególnego wsparcia, ze względu na utratę funkcji społeczno-gospodarczych. Na Dolnym Śląsku na wsparcie liczyć mogą Kamienna Góra, Ząbkowice Śląskie, Jelenia Góra, Nowa Ruda, Kłodzko, Bielawa, Wałbrzych, Lubań, Zgorzelec, Dzierżoniów, Jawor, Bolesławiec, Złotoryja oraz Świebodzice.

– Nie ulega wątpliwości, że w porównaniu z rządem Platformy Obywatelskiej, mamy do czynienia z wyraźną jakościową zmianą. Minister Morawiecki, w przeciwieństwie do poprzedników, zauważa, że Polska nie składa się wyłącznie z wielkich aglomeracji. W ciągu ostatnich ośmiu lat wiele miast powiatowych ulegało swego rodzaju społeczno-gospodarczej degradacji. Mam nadzieję, że dzięki działaniom Ministerstwa Rozwoju ulegnie to zmianie – ocenia jaworski radny Krzysztof Detyna z Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta.

źródło: dolny-slask24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj