Czy prawica powinna wystawić wspólnego kandydata na Prezydenta Wrocławia? Zapytaliśmy polityków kto nim powinien być

domena publiczna

Już za rok wybory samorządowe. Wybierać będziemy zarówno radnych, jak i włodarza miasta. Głos w sprawie zabrał marszałek senior Kornel Morawiecki.

Zdaniem byłego posła Kukiz’15 by pokonać środowisko ustępującego prezydenta Dutkiewicza potrzebna będzie szersza koalicja. Dlatego proponuje wyłonienie wspólnego kandydata szerokiej koalicji PiS, organizacji prawicowych oraz ruchami miejskimi.

W większości sondaży na czele stawki w wyścigu o fotel Prezydenta stolicy Dolnego Śląska jest kandydatka Platformy Obywatelskiej prof. Alicja Chybicka.

Układ, który rządzi Wrocławiem, staje się układem zamkniętym. Miasto otwarte, ale układ zamknięty. To sytuacja niekorzystna dla miasta. Pani prof. Chybicka jest w jakimś sensie „produktem” tego układu

– mówi Morawiecki.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Babiarza:

Jako szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu jestem otwarty na każde propozycje, zwłaszcza te, które spowodują, że będziemy mogli zmienić to co dzieje się we Wrocławiu, czyli wziąć odpowiedzialność za nasze miasto. To jest nasz cel. Wygrać wybory prezydenckie. Do spotkań niebawem dojdzie wszystkich  środowisk centroprawicowych, które byłyby  w stanie konferować i współuczestniczyć w takim projekcie. Pani Stachowiak-Różecka jest poważnym kandydatem ale teraz nie jest jeszcze moment aby ogłaszać kandydata, bo kilka nazwisk jest branych pod uwagę. Musimy wybrać takiego kandydata, który daje nam największe szanse aby wygrać wybory. Nasz kandydat, po zatwierdzeniu komitetu politycznego partii, będzie ogłoszony jesienią br.

Kogo prawica powinna wystawić jednego kandydata na prezydenta Wrocławia? Pytamy ludzi związanych z szeroko rozumianą wrocławską prawicą

Piotr Sutowicz Civitas Christiana mówi nam:

Najlepiej osobę, która będzie łączyć a nie dzielić. Osobę, która dobrze rozumie dobro wspólne mieszkańców Wrocławia i osobę kompetentną. Bo miastu potrzeba spokoju, dobrego zarządzania , pracy na rzecz lokalnej wspólnoty. To musi być dobry prezydent na najbliższe lata.

Podobnego zdania jest Adam Kwocz Narodowcy RP, który sprawę komentuje:

Tak, uważam, że prawica powinna wystawić jednego kandydata. Jako środowisko prawicowe powinniśmy wystawić jednego kandydata, bo będą większe szanse, żeby ktoś z prawicy wygrał. Ja uważam, że idealnym kandydatem na prezydenta Wrocławia jest prezes fundacji Akademii Patriotów Zbigniew Jarząbek. Miałby duże poparcie z prawej strony.

Natomiast Robert Grzechnik, prezes okręgu wrocławskiego i członek zarządu krajowego Wolności mówi:

Z odpowiedzią na pytanie o jednego kandydata na prezydenta Wrocławia powinniśmy zaczekać do czasu zakończenia prac nad nową ordynacją wyborczą. Oczywiście, idealnym byłby reflektant popierany nie tylko przez formacje prawicowe ale przede wszystkim przez większość mieszkańców naszego miasta. Niestety do dziś nie pojawił się kandydat, dla którego sprawy Wrocławian są ważniejsze, niż partyjne interesy.

Źródło: Radio Wrocław / wdolnymslasku.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj