Marszałek Cezary Przybylski wstrzymuje swoją decyzję. Morawski zostaje ?

MP Cezary Morawski

Dyrektor Teatru Polskiego Cezary Morawski nie będzie odwołany. Nie dogadali się członkowie zarządu województwa. Po ostatnio udzielonym wywiadzie przez aktorów Inicjatywy Pracowniczej na teatralny.pl w którym Jolanta Kowalska ujawniła, że tak naprawdę, w teatrze mamy do czynienia z wojną podjazdową, aktorzy, zarówno Teatru Polskiego jak i Teatru w Podziemiu doszli do kresu sił i możliwości. Jeśli zechcą mogą razem naprawiać, to co zostało poszarpane i scalać wycinki swojej pracy i przyjaźni albo ministerstwo uzna, że konflikt jest nierozwiązywalny, wobec tego cofnie dotacje dla teatru. Tutaj, marszałek gra na zwłokę.

 Co się musi stać aby Aktorzy, zaczęli normalnie pracować? Czy oskarżanie niewielkiej protestującej części Zespołu – jak mówią, „występujemy w obronie kultury”, tylko dlaczego – podczas spektaklu na Scenie Kameralnej demonstracyjnie opuszczano fotele, trzaskano drzwiami? Czy naprawdę Inicjatywa Pracownicza uważa, że robiła słusznie, przedstawiając kolejno i na przemian zwolnienia lekarskie, tym samym doprowadzając do kilkutygodniowych opóźnień premier albo rezygnacji ze spektakli? I te wszystkie działania naprawdę były w obronie SZTUKI?

Sytuacja każdy widzi, jest patowa. Jeśli nie będzie teatru, kto się podpisze, z czystym sumieniem: dzięki mnie Morawskiego nie ma, i teatru też nie ma?

MP

1 KOMENTARZ

  1. Powinni się określić, czy chcą podejmować pracę. Jeśli nie, wymienić zespół.Aktorzy bez etatów chętnie podejmą pracę i zobaczymy, że w kraju jest wielu zdolnych aktorów, którym nie dano szansy na pokazanie co potrafią.Zaufajcie dyrektorowi Morawskiemu, przez te miesiące pokazał, że potrafi, a jeżeli nie będzie przeszkód ze strony zbuntowanych aktorów,nieprzychylnej prasy,radia i TV w regionie, teatr wróci na właściwe tory ku zadowoleniu publiczności. A Wrocław poczuje ulgę !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj