Aktualizacja. Rozmowy u Wojewody trwają

Leszek Nowa, print scrn, yt

Leszek Nowak Teatralna Solidarność, prosi o rozsądek: „mam pretensję do urzędu marszałkowskiego, bo w dużym stopniu ta sytuacja jest zawiniona przez urząd. Nie chcemy by teatr był teatrem partii. Może zajmiecie się państwo stanem kultury na Dolnym Śląsku i płacami w instytucjach kultury? 

Tymczasem Marszałek Przybylski prosi o wycofanie wniosku o powołanie komisji negocjacyjnej. Igor Kujawski z Inicjatywy Pracowniczej deklaruje, że wszystkie zobowiązania Morawskiego będą uszanowane, „może się uda również utrzymać zobowiązania podjęte przed konkursem, w tym wyprodukowania procesu w reżyserii Krystiana Lupy, który ma już zaproszenia in blanco do wielu miast, m.in. Tokio, Paryża czy Avinionu.

Marek Dyduch, szef dolnośląskich struktur SLD stwierdził: cały czas trwają rozmowy. Jesteśmy na etapie porozumienia co do zasady, czy teatr ma prowadzić meneger, czy osoba znająca się na artystycznej stronie. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, sprawa na pewno skończy się w sądzie, a dyrektor będzie chorował, podpisał kontrakt na cztery lata.

MP

1 KOMENTARZ

  1. Otóż to. Konkurs się odbył zgodnie z przepisany, dyrektor wyłoniony zgodnie z przepisami. I co i działa zatykał dziury po poprzedniku, zmagał się ze zbuntowanymi aktorami, którzy utracili apanaże na swoje własne życzenie. Przecież mogli grać sztuki z repertuaru, ale odmawiali przynosząc zwolnienia lekarskie skutkiem czego , spektakle były odwoływane. Doszło do 2-ch premier i 2 następne są w przygotowaniu. Ale Podziemie i T.publiczność skrzyknięte do burzenia wszystkiego- burzyły wszystko.Normalne umysły tego nie ogarniały skąd w ludziach bierze się tyle agresji/niektórzy to określani faszyzmem/ zionęli nienawiścią siejąc wokół złą energię. Jak to wszystko naprawić? Można, ale trzeba spuścić z tonu, pogodzić się wspólnie i iść do przodu z czystym przewietrzonym umysłem. Czy kibicujecie za tym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj