Wczoraj spalili pasiekę na Wojnowie, sąsiedzi złożą się na nową

Udostępnione przez Urszula Andryszczak-Malicka

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy i udostępnienia mieszkańców Wojnowa,  najdalej na wschód wysuniętego osiedla Wrocławia, informujące o pożarze pasieki w lasku wojnowickim. Za Wojnowem są Łany i Kamieniec Wrocławski. To rejon łąk, zagajników i rozlewisk, znany nie tylko okolicznym mieszkańcom.

Niedaleko ul. Narciarskiej, w miejscu ogólnodostępnym jeden z mieszkańców osiedla od wielu lat trzymał pasiekę. Wczoraj ktoś ją podpalił, spłonęło 18 uli a kolejnych 15 zostało uszkodzonych. Jak mówi właściciel pasieki spłonęło 300 tys. pszczół.

Mieszkańcy osiedla dobrze znają pszczelarza, chcą mu pomóc w odbudowie pasieki, dlatego rozpoczęli zbiórkę materiałów i pieniędzy. Na swoich profilach umieszczają informacje o podpaleniu uli i proszą wszystkich wczorajszych spacerowiczów o kontakt telefoniczny 510 740 838 w przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, które były widziane w rejonie pasieki.

Sąsiedzi pszczelarza za niecałe cztery tygodnie, w Parku Strachocińskim, w godz. 15-22 organizują piknik. To swego rodzaju protest, połączony z akcją uświadamiającą nas o roli pszczół w życiu człowieka. Organizatorzy zapraszają wrocławian 27 maja br., więcej szczegółów wkrótce.

Urszula Andyszczak-Malicka na fv napisała:

Szukamy świadków podpalenia pasieki przy lesie przy ulicy Narciarskiej. Dziś kolo godziny 17 celowo została podpalona pasieka. Wszystkie ule zostały uszkodzone, polane środkiem łatwopalnym i podpalone. Może ktoś coś widział, ktoś musiał iść/ jechać do lasu ze sporym baniakiem, butelką z benzyna. Za pomoc w ujęciu sprawcy przewidujemy nagrodę pieniężną. Proszę o udostępnianie.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj