UE wystawiła Wielkiej Brytanii duży rachunek za Brexit. „Nie zapłacimy aż tyle”

brexit-1491370_960_720.jpg

„Financial Times” podał dziś, że Unia Europejska będzie zabiegać, by Wielka Brytania zapłaciła 100 mld euro „rachunku” za wyjście z Unii. Brytyjski minister ds. Brexitu – David Davis – zapewnił natychmiast, że takiej sumy Londyn nie zapłaci.

Nie zapłacimy 100 mld. To, co musimy teraz zrobić, to dyskutować szczegółowo o tym, jakie są prawa i obowiązki Wielkiej Brytanii – mówił brytyjski minister w wywiadzie telewizyjnym dla ITV.

„FT” napisał dziś na pierwszej stronie, że Unia Europejska zwiększyła sumę, jakiej będzie się domagać od Londynu w związku z wyjściem Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty, ponieważ wiele krajów unijnych tego właśnie się domaga.

Warto zaznaczyć, że Davis odpowiedział na te doniesienia, zanim jeszcze główny unijny negocjator ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Michel Barnier poinformował oficjalnie o szczegółach takiego planu.

Wcześniej Komisja Europejska wspominała o kosztach Brexitu sięgających około 60 mld euro. Teraz podobno suma ta wzrosła do 100 mld euro ale doniesienia te nie są potwierdzone przez żadną stronę.

Źródło: Niezależna.pl / TV Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ