Niezapomniana Kalina – Wspaniała Monika

MP Monika Bolly

W małej, mrocznej salce Teatru Polskiego na Świebodzkim, tuż przed Wielkanocą, odbyła się premiera monodramu według tekstów Jeremiego Przybory  z muzyka Jerzego Wasowskiego „ 10 przykazań dla Kaliny”.

W spektaklu wykorzystano także jeden utwór Agnieszki Osieckiej  oraz Wojciecha Młynarskiego. Spektakl składa się z 12 piosenek i 10 monologów. Odtwórczyni monodramu, Monika Bolly  z lekkością i swobodą wprowadziła nas w lata 60-te ubiegłego wieku naszej ,,małej stabilizacji”. Ze swadą wadziła  się mężem – Stanisławem Dygatem, opowiadała o relacjach w  ówczesnym światku aktorskim i przejmująco śpiewała piosenki.

Po raz pierwszy młodzi widzowie  mogli poznać historię życia  gwiazdy PRL-u Kaliny Jędrusik i zobaczyć  szeroki wachlarz  możliwości aktorskich Moniki Bolly. Aktorka nie jest Kaliną Jędrusik, ale kimś kto sugestywnie opowiada o tym „barwnym ptaku” epoki Gomułki.

Bolly nie grała, ale bawiła się tekstem i umiejętnie  flirtowała z publicznością. Pokazała też znakomite warunki głosowe. Na pochwałę zasługują także  aranżacje Piotra Laska i reżyseria Stanisława Melskiego.

Prawie każda piosenka była nagradzana brawami, a cały spektakl zakończył się owacjami  i bisami w wykonaniu aktorki. Polecam  starszej i młodszej widowni.

Mariola Palcewicz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj