Nowe fakty. Sprawą Magdaleny Ż. zajęli się śledczy z Jeleniej Góry

zdjęcie profilowe Magdaleny Ż

Postępowanie w sprawie tajemniczej śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie przejęła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, konkretnie Wydział I Śledczy. Postępowanie dotyczy „zaistniałego w dniu 30 kwietnia 2017r. w Hurghadzie, na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zabójstwa Magdaleny Ż., tj. czynu z art. 148§1 kk. jest to wstępnie przyjęta kwalifikacja czynu ale w toku postępowania w każdej chwili może ulec zmianie informuje prokurator Marek Gorzkowicz”.

Pisaliśmy o tym http://wdolnymslasku.com/2017/05/04/aktualizacja-tajemnicza-smierc-turystki-w-egipcie-rozwiazana/

Śledczy sprawdzają wszystkie informacje, zarówno świadków jak i połączeń telefonicznych Magdaleny Ż. z najbliższymi w Polsce. Sprawdzany jest również materiał dźwiękowy z nagranego filmiku. Technicy za pomocą specjalnych filtrów oddzielają rozmowy pomiędzy dziewczyną i jej chłopakiem a rezydentem a także pozostałych dźwięków w tle. Są to typowe wstępne czynności, które mają ustalić przebieg zdarzenia, wówczas mówi prokurator Gorzkiewicz

Za pośrednictwem Prokuratury Krajowej w Warszawie zostanie skierowany wniosek do władz Egiptu o dokonanie czynności w drodze międzynarodowej pomocy prawnej, w tym o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok Magdaleny Ż. , która zostanie dokonana przez tamtejsze organy ścigania. Czynność ta, po sprowadzeniu zwłok Magdaleny Ż. do kraju, zostanie powtórzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

 

źródło: niezalezna.pl

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj