Lidl jak Kaufland? Klub Jagielloński wnioskuje o interwencję do UOKiK

sklepy.jpg
Klub Jagielloński kieruje do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pismo z prośbą o interwencję w sprawie „polskiego tygodnia” w sieci sklepów Lidl. „Nie ulega wątpliwości, że kampania może kolejny raz wprowadzić wielu konsumentów w błąd, reklamując cały szereg produktów zagranicznych, globalnych koncernów jako 'polskie marki’” – pisze Klub Jagielloński.

KJ informuje o tym, jakoby niemiecka sieć sklepów „Lidl” w ramach „tygodnia polskich marek” sprzedaje produkty globalnych koncernów. Sprawę tę skierowano do UOKiK.

„Zrozumiałe, że w chwili renesansu patriotyzmu gospodarczego w Polsce zagraniczna sieć próbuje 'ogrzać się’ w cieple tego trendu. Nie ulega wątpliwości, że kampania może kolejny raz wprowadzić wielu konsumentów w błąd, reklamując cały szereg produktów zagranicznych, globalnych koncernów jako 'polskie marki’” – pisze w piśmie do UOKiK Klub Jagielloński.

KJ podkreśla, że niektóre produkty wymienione na liście oferty „polskiego tygodnia”, oznaczone logiem akcji promującej „polskie marki” należą do globalnych koncernów, choć są tam i produkty całkowicie polskich firm.

„Przypomnieć należy, że zgodnie z Ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji 'czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest (…) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogą wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi’” – pisze Klub Jagielloński. Zdaniem KJ, przepis ten jest wystarczającym uzasadnieniem do interwencji ze strony UOKiK.

Kilka miesięcy temu głośno mówiło się o sprawie sloganów reklamowych stosowanych przez niemiecką sieć sklepów Kaufland, w których produkty własne sieci określano jako „polskie” lub „rodzime”. UOKiK podjął w tej sprawie interwencję i zakazał stosowania sieci tego typu określeń.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ