Zintegrowany system tylko z nazwy? Radny interweniuje

O tym jak bardzo potrzebne są elektroniczne tablice rozkładów jazdy na przystankach MPK, można przekonać się w miejscach, gdzie jeszcze ich nie ma. Bowiem, te „stare” stojące z papierowym rozkładem pod pleksi, są nieczytelne i to z kilku powodów. Mają bardzo małą czcionkę, na bardzo małej kartce, często nawet nie na A4. Dla osób na wózkach inwalidzkich lub z ograniczonym polem widzenia, nie do odczytania. Zdarza się, że stoją pod złym kątem w stosunku do ulicznej latarni i po zmroku, mimo, iż lampa doświetla przystanek, zapisane dane na takiej na tablicy są absolutnie nie do odczytania.

Mieszkańcy Nowego Dworu oczekują włączenia przystanku autobusowego CHOCIEBUSKA do  elektronicznego rozkładu jazdy, potocznie zwanym DIP (Dynamiczne Informacje Przystankowe). Dotychczas ZDiUM, w ramach dwóch kontraktów na budowę ITS wyposażył w system DIP 311 przystanków. Wydawało się, że Miasto, w związku z natężonym ruchem po oddaniu wyremontowanego wiaduktu włączy przystanek autobusowy CHOCIEBUSKA do miejskiego systemu tablic elektronicznych, o co w interpelacji zwrócił się Łukasz Olbert (PIS), jednak na razie jest to niemożliwe.

Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Agnieszka Cybulska-Małycha

Obecnie ZDiUM tworzy listę przystanków oczekujących na kolejną partię tablic DIP i w chwili pozyskania środków będzie mógł uruchomić procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy dodatkowych tablic, jako rozwinięcie obecnego systemu ITS. W obecnym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym 2015-2019 środki na uruchomienie takiego postępowania nie są ujęte.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj