Czy Jarosław Obremski wystartuje w wyborach samorządowych ? Nasz wywiad

Jarosław Obremski.jpg

Senator Obremski, od studenckich lat zaangażowany społecznie i politycznie w życie Wrocławia. We wszystkich wyborach, w których brał udział, mieszkańcy licznie oddawali na niego głosy. Jest wytrawnym politykiem, wysoko ocenianym przez partyjnych kolegów ze wszystkich stron sceny politycznej, zarówno we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku, jak i w Warszawie. Ma świetne pomysły dla kraju i naszego miasta. Wśród nich, na uwagę zasługują sprawy społeczne, kulturalne, edukacyjne o których można przeczytać na stronie obremski.senat.pl.

Jarosław Obremski już dawno zauważył rozmijanie się polityki poprzedniej ekipy rządzącej, kiedy deklaracje i czyny, praktycznie w każdej dziedzinie społecznej, gospodarczej i politycznej były tylko wypowiadane ale nie realizowane. Senator, wielokrotnie podkreślał, „nasi obywatele są coraz bardziej konsumentami niż obywatelami. To oznacza, także ucieczkę od Polski. Jeśli nie stworzymy młodym ludziom możliwości wypowiedzenia pewnego sprzeciwu w ramach systemu o tym, jaka ma być Polska to coś ważnego przegramy”.

Wrocławianie powoli są przygotowywani do kampanii politycznej. Od kilku miesięcy, Jarosław Obremski uważany jest jako jeden z kandydatów na urząd prezydenta Wrocławia. Jednak Senator na razie nie deklaruje startu w wyborach

Jest bardzo wcześnie by rozważać takie deklaracje. Na pewno będzie w nadchodzących wyborach wielu kandydatów. Cieszę się, ze jestem wymieniany, traktuje to jako wyraz uznania dla mojej wcześniejszej pracy dla Miasta.

Co Jarosław Obremski sądzi o zmianach Konstytucji?

Deklaracja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy jest bardzo ciekawa. Na pewno po 20 latach obowiązywania obecnej Konstytucji wiemy czego w niej brakuje. Dialog ze społeczeństwem mógłby być konstruktywny, wyciszyłby plemienną wojnę polityczną.

Zapytaliśmy Senatora, jak ocenia sytuację w Teatrze Polskim?

Za Gombrowiczem – „Nie jestem tak nieostrożny, by o tej sprawie coś mniemać lub nie mniemać”. Na pewno, nie ulega wątpliwości, że władze samorządowe mają pełne prawo powoływać i odwoływać dyrektora teatru. Wszystkie strony zrobiły w tej sprawie wiele nierozważnych ruchów. Najtrafniej oceniła to pani Szczepkowska w swoim felietonie dla Plus-MInus.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj