Renata Granowska (PO) odwołana z funkcji Wiceprzewodniczącej Rady Miasta

Renata Granowska (PO) podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej nie poparła wniosku o udzielenie absolutorium Prezydentowi Wrocławia. W konsekwencji, Radni Klubu Rafała Dutkiewicza – zgodnie z art.19 ustęp 4 ustawy o samorządzie gminnym – przygotowali projekt uchwały o odwołaniu Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Renaty Granowskiej.

Granowska została wiceprzewodniczącą RM, kiedy Prezydent przed wyborami samorządowymi stworzył koalicję z Platformą Obywatelską. Podzielił się wówczas władzą. Podobny manewr wykonał 3 miesiące temu z .Nowoczesną, stwarzając kolejne stanowisko dla wiceprezydent Magdaleny Piaseckiej.

Zwolniony fotel – prawdopodobnie – zajmie Dorota Galant z .Nowoczesnej

Wiceprzewodniczącą Granowską odwołano pod jej zapowiedzianą nieobecność: 30 głosami za, 2 głosami przeciw, 1 radny wstrzymał się.

Przed głosowaniem Agnieszka Rybczak, przeczytała oświadczenie wiceprzewodniczącej Granowskiej. Radna napisała m.in., że  żadne stanowisko nie jest tak ważne, jak lojalność wobec wrocławian, decyzję przyjmuje bez rozgoryczenia. Prezydentowi Dutkiewiczowi zarzuciła brak standardów demokracji politycznej.

Część radnych wypowiadała się o pracy Renaty Granowskiej. Były skrajne opinie, dało się zauważyć, iż ocenę merytoryczną równano z temperamentem wiceprzewodniczącej. Dyskusję trafnie spuentował Dominik Kłosowski

Odbyły się wycieczki personalne, to świadczy o tym, że dyskusja jest gorąca i trzeba ją zakończyć (…) SLD nie będzie uczestniczyć w kłótni w prawicowej rodzinie.

Radna Renata Granowska wielokrotnie podkreślała, że najważniejsze jest dobro wrocławian, na swojej stronie umieściła ważną myśl kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą chyba każdy z nas powinien zapamiętać

Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ