W Narodowym Forum Muzyki – ósma edycja festiwalu Musica Elektronika Nova

MP Konferencja NFM

Słuchaczy wszystkich pokoleń, a szczególnie ludzi młodych, już po raz ósmy Andrzej Kosendiak, serdecznie zaprasza w dniach 19 – 27 maja na festiwal Musica Elektronika Nova.

John Zorn, jeden z wykonawców tegorocznego festiwalu powiedział „(…) najgłębsza i  najmocniejsza muzyka powstaje tylko wtedy, kiedy jest długi okres współpracy, wtedy też odczuwa się najgłębsze i największe zrozumienie pomiędzy twórcami (…)”.

W programie festiwalowym znajdziemy propozycje dla dorosłych ale także dla dzieci i młodzieży. Dzieci bardzo chętnie przychodzą, mają pewną świeżość słuchania. Dla nas to jest bardzo ważny test! – jak tą muzykę odbierają najmłodsi, mówi Elżbieta Sikora, Dyrektor artystyczny festiwalu Musica Elektronica Nova.

Odbędzie się konferencja zorganizowana przez Uniwersytet Wrocławski, pt. Cyfrowe tożsamości w muzyce. Uważamy, że jako ludzkość, jesteśmy na jakimś przełomowym momencie, kiedy technologia doszła do kwintesencji możliwości…i dokąd dalej można pójść z tą technologią?

Elżbieta Sikora na pożegnanie festiwalu przedstawi koncert symfoniczny, będzie to prawykonanie utworu zamówionego i skomponowanego specjalnie dla Wrocławia

Pierwszy raz w dziejach NFM wydarzy się coś, czego do tej pory nie było. Na dużej sali koncertowej publiczność wysłucha projekcji dźwiękowej koncertu, gdzie nie będzie wykonawcy na scenie, tylko, będziemy słyszeć dźwięki dobiegające z wielu głośników rozprzestrzenionych na sali.

Czy współczesna muzyka elektroniczna porwie wrocławian? Warto zatem sprawdzić repertuar, wydaje się bowiem, że ósma edycja jest wyjątkowa pod wieloma względami. Pożegnalna symfonia E. Sikory jest początkiem nowej artystycznej drogi Pierre Jodlowski.

więcej szczegółów: http://www.nfm.wroclaw.pl/

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ