Bardzo grzeczni narkomani na ul. Trzebnickiej

pixabay.com

Stare poniemieckie kamienice w kwartale ulic Trzebnicka-Wincentego-Jagielończyka-Ołbińska i Niemcewicza w centrum Wrocławia są już częściowo wyremontowane. Dzięki staraniom gminy, wiele lat temu zrewitalizowano podwórze. Mieszkańcy mają wydzielone miejsca parkingowe.

Dla młodzieży i dzieci zrobiono ogrodzone boisko do gry w piłkę, jest też plac zabaw dla maluchów i ławeczki. Dużo zieleni czyni to miejsce wyjątkowym, bo pozwala na odpoczynek wielu osobom jednocześnie.

Ale teren ten podoba się również nadużywającym alkohol i narkomanom. Od wielu lat mamy plagę narkomanów, mówi pani Maria

Na co dzień widzimy ich w naszych bramach i podwórku. Tam bawią się małe dzieci, jest więc potencjalne zagrożenie zarażenia, bo porozrzucane są strzykawki. W mojej kamienicy, najczęściej przesiadują na półpiętrze. Strzykawki widzę od wejścia do bramy aż do samej góry.

Są bardzo grzeczni, wręcz uprzejmi, kiedy mąż zwraca im uwagę, przepraszają i wychodzą ale  niestety wracają. Może ci sami, może inni, ja boję, więc nie zagaduję, nie patrzę w oczy. Mam dzieci i staram się szybko przejść koło nich, ale to nie jest normalne, żeby człowiek bał się we własnym domu.  To są bardzo młodzi ludzie, porządnie ubrani. Bardzo eleganccy.

Zarządcą terenu jest ATENA& Sp. Z.o.o, a opiekunem wspólnoty mieszkaniowej kamienic przy ul. Trzebnickiej 13 i Trzebnickiej 15 Żaneta Lechowska, która potwierdziła zgłoszony problem, jednak częściowo winni są sami lokatorzy, bo otwierają na oścież bramy wejściowe i od podwórza. Tym samym jest to zachęta dla wielu niepożądanych osób, w tym złodziei.

Narkomani najczęściej przebywają na ul. Trzebnickiej 13 i Trzebnickiej 15, ludzie sami otwierają nieznajomym bramy. Zadbaliśmy o to by postronne osoby nie wchodziły, jest specjalny kosz na ulotki, listonosz zna kod.

Jeśli mam jakiekolwiek niepokojące sygnały od lokatorów, zgłaszam na Policję. Praktycznie od razu jest wzmożony nadzór. Ale sami mieszkańcy też powinni dzwonić na komisariat, zwłaszcza kiedy widzą narkomanów lub innych niepożądanych ludzi .

 

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ