Kompromitacja posłanki PO. Kto był pierwszym królem Polski? „Jak wsiadałam do taksówki, to mąż prosił żebym to pamiętała”. WIDEO

Nowy nabytek Platformy Obywatelskiej posłanka Joanna Augustynowska postanowiła wziąć udział w programie „Pociąg do polityki”. Pomysł nie okazał się strzałem w dziesiątkę.

Na nieszczęście dla byłej posłanki Nowoczesnej Polsat nie zrezygnował z formuły „Pytania z wiedzy ogólnie znanej”, na której wyłożyło się już wielu polityków. Augustynowskiej zadano trzy pytania. Nie odpowiedziała na żadne.

Kto namalował Panoramę Racławicką?

Nie wiem. Powinnam powiedzieć: Matejko. Ale nie wiem

– przyznała posłanka PO.

Piękna jest Panorama Racławicka we Wrocławiu

– dodała.

Nie wiedziała też kto był pierwszym królem Polski.

Nie przypomnę sobie. Mój mąż mnie za to zabije. Jak wsiadałam do taksówki, to prosił żebym to pamiętała

– powiedziała.

Na koniec została zapytana o „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Kto marzył o szklanych domach?

– zapytała dziennikarka Polsatu, takiej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewała.

Syzyf?

– strzeliła Augustynowska.

12 KOMENTARZE

  1. Na maturze pisałem temat otwarty, gdzie postawa młodych Polaków w różnych okresach oparta była na utworach między innymi na Przedwiośniu, a jedynie wiedziałem, że Cezary Baryka i chyba Tbilisi, bo nie przeczytałem. Ile zdrowia kosztuje by napisać, a ominąć mielizny, rafy i progi…..

  2. Swoją tępotą umysłową i niewiedzą przebiła nawet pewną kobietę w wieku 60+, która zapytana w ulicznym sondażu jak się nazywa hymn Polski?, – odpowiedziała: Marsylianka?

  3. Swoją tępotą umysłową i niewiedzą przebiła nawet pewną kobietę w wieku 60+, która zapytana w ulicznym sondażu jak się nazywa hymn Polski?, – odpowiedziała: Marsylianka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj