Wczoraj informowaliśmy o planowym zamknięciu przejścia granicznego Czerniawa Zdrój, ale też wczoraj wczesnym popołudniem sytuacja zmieniła się.
Czerniawa Zdrój to przejście graniczne na szlaku tzw. drogi zamkowej, która łączy zamki Czocha i Frydlant. Wczoraj, przejście, miało zostać zamknięte z powodu przebudowy dróg. Strona polska wyznaczyła objazdy, Czesi nie. W trybie pilnym odbyło się spotkanie burmistrzów Świeradowa i Novégo Města pod Smrkiem na którym uzgodniono przesuniecie terminu o dwa miesiące. Tym samym planowane zakończenie przebudowy dróg, przesunie się na październik.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu jako partner projektu, powinna wspólnie z czeską stroną zaplanować i wyznaczyć objazdu na okres zaplanowanych robót.
W celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z wyznaczeniem objazdu prosimy o kontakt z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei pod numerem telefonu 75 755 10 18.
Prawdopodobnie na okres zaplanowanych robót drogowych, porozumieją się Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu z czeską stroną i wspólnie wyznaczą objazdy. Ze względu na dynamiczną sytuację zaleca się kontakt telefoniczny z DSiK 75 755 018 w celu potwierdzenia przejezdności dróg dojazdowych do przejścia granicznego Czerniawa Zdrój.
W celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z wyznaczeniem objazdu prosimy o kontakt z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei pod numerem telefonu 75 755 10 18.
źródło: swieradowzdroj.pl
MP
















