Prezydent Dutkiewicz o „bestialstwie policji” i podwyżce cen biletów MPK

pl.wikipedia.org

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz udzielił obszernego wywiadu Radiu Wrocław.

Dutkiewicz skomentował sprawę śmierci Igora Stachowiaka, do której doszło przed rokiem na komisariacie. Skrytykował „bestialskie zachowanie policji”, określając je jako sadystyczne. Prezydent stwierdził, że młody mężczyzna został „zamordowany”, ale już po chwili wycofał się z tych słów i poprawił na „poniósł śmierć”. Jego zdaniem rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien działać bardziej energicznie w tej sprawie. Władze miejskie nie ponoszą odpowiedzialności za to, kto jest zatrudniony w policji. Dutkiewicz zapowiedział, że zostanie zwołana specjalna komisja ds. bezpieczeństwa. Na spotkanie zaprosi zarówno wojewódzkiego, jak i miejskiego komendanta policji.

Prezydent był pytany o możliwość porozumienia między Niezależną a Dolnośląskim Ruchem Samorządowym przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Zdaniem Dutkiewicza wspólny start jest możliwy i będzie to „dobre porozumienie”. Jednak sytuacja wyklaruje się dopiero na jesieni. Natomiast wiosną 2018 roku urzędujący prezydent udzieli oficjalnego poparcia kandydatowi.

Rafał Dutkiewicz potwierdził, że wzrosną ceny bilety MPK we Wrocławiu. Chodzi o cenę jednorazowego, papierowego biletu normalnego, która wzrośnie z 3 PLN do 3,40 PLN. Ceny biletów kodowanych pozostaną bez zmian. Wrocławianie korzystający z biletów okresowych nie odczują tej zmiany.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ