Legnica: Krzyże usunęli, bo rozpraszają uwagę kierowców

pixabay.com

Legnica nie zgadza się na przydrożne krzyże i tablice pamiątkowe. Czy to początek i próba wytrzymałości polskiego społeczeństwa? Jak zareagują mieszkańcy ponad 100 tys. Legnicy? Dla badaczy zachowań ludzkich, to bardzo ciekawy temat, przecież zwyczaj stawiania krzyży od niepamiętnych czasów, szanowany był nawet przez komunistów. Teraz, za przykładem Legnicy, mogą pójść inni włodarze miast. Czy usuną również krzyże pokutne, których pełno na dolnośląskich drogach?

Sprawa przydrożnych krzyży w Legnicy bulwersuje od jesieni ubiegłego roku, kiedy nocą z poboczy dróg, usunięto wszystkie krzyże i tablice pamiątkowe upamiętniające ofiary wypadków. Wówczas rodzina zabitego na pasach młodego legniczanina przez pijanego kierowcę, złożyła doniesienie do prokuratury. Niedawno otrzymała zawiadomienie o umorzeniu śledztwa.

Zgodnie z prawem, mamy siedem dni na odwołanie i skorzystamy z tego, zapowiedział Józef Wojciechowski, wnioskodawca doniesienia do prokuratury i złożymy zażalenie na to umorzenie

Nie znaleźli znamion przestępstwa w sensie kodeksu karnego, czyli odnośnie  artykułu o niedopełnienie obowiązku.

Według dyrektora legnickiego Zarządu Dróg Miejskich  Andrzeja Szymkowiaka było ich za dużo

Rozpraszają uwagę kierowców, uznaliśmy za stosowne, po prostu je usunąć.

Wszystkie usunięte krzyże i tablice pamiątkowe złożone są na terenie bazy komunalnej a właściciele mogą je odebrać …po zapłaceniu kosztów przechowywania ustalonych przez Ratusz.

Irena Kowalska, legniczanka, emerytowana nauczycielka jest wzburzona sprawą

Lepiej żeby usunęli przydrożne wielkie banery. One bardziej rozpraszają uwagę kierowców. Nie rozumiem dlaczego te znaki pamięci mają przeszkadzać, z badań naukowych wynika coś zupełnie przeciwnego, kierowcy podświadomie zwalniają. Nie wierzę, że w Legnicy jest inaczej.

źródło: wroclaw.tvp.pl

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj