Finansowanie Śląska budzi szereg wątpliwości radnych. Krzyżanowski propozycję prezydenta uważa za skandaliczną

football-stadium-1-1540703.jpg

Nie milkną echa zwycięskiego sobotniego meczu Śląska Wrocław z Crakovią, wynik 2 : 0, co na chwilę uspokoiło nerwowość klubowego Zarządu i Magistratu. Na jutro, na godz. 9.30 prezydent Rafał Dutkiewicz w trybie nadzwyczajnym zwołał sesję, na której ma nadzieję głosami swoich radnych  i koalicjantów przyklepać dalsze finansowanie…klubu? piłkarzy? czy może nowego właściciela? O co chodzi z “regularnym wsparciem finansowym ze środków budżetu miasta”?, jak czytamy w porządku obrad.

Radny Marcin Krzyżanowski propozycję prezydenta uważa za skandaliczną

Finansowanie Śląska budzi szereg wątpliwości. Niejasność jest normą. W związku z sesją nadzwyczajną pojawiają się kolejne pytania. Klub ma zostać wystawiony na sprzedaż, trwa przetarg na wyłonienie doradcy inwestycyjnego. A tu nagle w porządku sesji nadzwyczajnej pojawia się stanowisko o regularnym finansowaniu Klubu.

To jak to właściwie jest? O co w tym wszystkim chodzi? Będziemy teraz finansować prywatnego inwestora? Klub otarł się o spadek z ekstraklasy, w ogromnej mierze przez chaos jaki wokół niego panuje.

Radny dr Krystian Mieszkała ma wątpliwości co do treści stanowiska zaproponowanego przez Prezydenta Dutkiewicza które to stanowi, że Śląsk wymaga regularnego finansowania:

Zupełnie nie rozumiem dlaczego mamy przyjmować  stanowisko, które jest pozbawiane mocy prawnej. Czy w ten sposób Pan Prezydent chce zrzucić odpowiedzialność polityczną za finansowanie Śląska z kieszeni podatników na radnych ? Ostatnie decyzje Pana Prezydenta ws metod finansowania klubu zmuszają do głębszej refleksji.  Jak wytłumaczyć finansowanie Śląska przez spółkę komunalną (Spartan) ? Dodam, że Spartan w ciągu trzech lat zanotowała same straty, więc skąd ta hojność ?

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ