Radni “za” wsparciem finansowym Śląska Wrocław

Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja zwołana przez prezydenta Rafała Dutkiewicza w sprawie dalszego finansowania wrocławskiego klubu.

Wiceprezydent Bluj przedstawił aktualną sytuację w klubie, po czym do głosu doszli radni. Najważniejsze pytania opozycji zostały zignorowane. Radni odrzucili wniosek Prawa i Sprawiedliwości o zmiany w zapisach uchwały. Koniec końców radni klubu Rafała Dutkiewicza przegłosowali stanowisko “za” dalszym regularnym wspieraniem finansowym klubu ze środków budżetu stolicy Dolnego Śląska.

“Za” głosowało 19 radnych,( Klub Rafała Dutkiewicza  i Klub . Nowoczesna) “przeciwko” była dwójka radnych (Katarzyna Obara-Kowalska i Grażyna Kordel), wstrzymało się 9 radnych ( Klub PiS). Radni z PO nie brali udziału w glosowaniu.

Radny dr Krystian Mieszkała  podkreślił, że głosowane stanowisko jest pozbawione mocy prawnej i jest zwykłą deklaracją:

to stanowisko jest tyle warte, co papier na którym je wydrukowano

Radny podkreślił, że rzeczywiste decyzje finansowe będą podejmowane na innej sesji więc  niezrozumiała jest intencja wnioskodawcy :

Czy w ten sposób Pan Prezydent chce zrzucić odpowiedzialność polityczną za finansowanie Śląska z kieszeni podatników na radnych ?- pytał radny Mieszkała

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ