Koncert w Szpitalu Klinicznym

MP Na-Young Lee

Tego jeszcze nie było. Dzisiaj ponad godzinny koncert zagrała koreańska wiolonczelistka w holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przy ul. Borowskiej. Dla pacjentów, ich rodzin i personelu.

To druga wizyta w Polsce Na-Young Lee, przyjechała na zaproszenie polsko-koreańskiej firmy SKC z Dzierżoniowa, w związku z Tygodniem Kultury Koreańskiej. Pomimo, napiętego programu koncertowego, artystka dała się namówić na charytatywny występ. Jej żywiołowa gra zachwyciła wszystkich. Ci, którzy nie mogli opuścić łóżek koncert i tak obejrzą, bowiem pracownicy szpitala zadbali aby go nagrać. Pacjenci, którzy słuchali koncertu spontanicznie poddawali się muzyce, Artystka miała świetny kontakt.

W repertuarze Na-Young Lee znalazły się utwory klasyczne, standardy jazzowe a także kilka znanych utworów ale w jej własnym opracowaniu. Artystka wielokrotnie była nagradzana brawami, kiedy swój koncert zakończyła polską ludową piosenką, pt. Szła dzieweczka do laseczka, wszyscy, bez wyjątku śpiewali.

Na-Young Lee ponownie wystąpi w niedzielę o godz. 17  na lotnisku, na znacznie większej scenie. Warto przyjechać, bo to duże przeżycie.

Monika Kowalska, Rzecznik Prasowy USK

Firma SKC zwróciła się do nas z propozycją koncertu dla pacjentów. Uznaliśmy ten pomysł za znakomity. Tym bardziej, że muzyka jest formą terapii, sporo ich tutaj przyszło i przyjechało na wózkach.

Z kolei Małgorzata Kwiecień SKC Haas Polska Sp z o.o.

Nasza firma, oprócz tego, że jest firmą produkcyjną, prowadzi bardzo świadomy biznes społeczny. Zlokalizowana jest w Dzierżoniowie i głównie tam się udzielamy. W zeszłym roku zaprosiliśmy panią Lee, i było fantastycznie, mieszkańcy bardzo dobrze odebrali artystkę.

Postanowiliśmy zaprosić kolejny raz, i spróbować jak to będzie we Wrocławiu. Jak mówiłam działamy społecznie, i to jest w szpitalu, a jutro na lotnisku biznesowo, z udziałem wielu koreańskich przedsiębiorców.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj