MPK sprzedaje złoty tramwaj

mpk.wroc.pl / zdjęcie ilustracyjne

W ubiegłoroczne artystyczne wydarzenia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury włączył się miejski transport. Wysłużony tramwaj został pomalowany na złoty kolor i jako rekwizyt brał udział w inauguracyjnym pochodzie duchów miasta. Teraz można go kupić.

Licytacja odbędzie się w formie nieograniczonego przetargu pisemnego, oferty można składać do 12 lipca a cena wywoławcza złotego tramwaju, to 20 tys. zł.

Zgodnie z warunkami przetargu, otwarcie kopert nastąpi 13 lipca i komisja uzna za najkorzystniejszą ofertę tę z najwyższą ceną nabycia.

Nie wiadomo czy wpłynęły już jakiekolwiek propozycje, dopiero kiedy nastąpi zamknięcie ofert, ujawnimy ile było oferentów, mówi Tomasz Śpiewak z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej MPK we Wrocławiu

Byłoby dobrze, gdyby ten tramwaj nie poszedł na złom, bo jest to wóz zabytkowy i w sposób szczególny zapisał się w MPK, jako część taboru. Stoi na zajezdni, na Powstańców Śląskich, można sobie obejrzeć, w promieniach słońca wygląda znakomicie.

Takimi tramwajami interesują się miłośnicy transportu miejskiego, muzea techniki. Nawet można go przerobić na mały bar, także przeznaczenie może być różne.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ