Coraz więcej obcokrajowców kupuje mieszkania w Polsce

pixabay.com
Rośnie liczba obcokrajowców kupujących nieruchomości w Polsce. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, w 2016 r. obcokrajowcy w naszym kraju kupili ok. 6400 mieszkań. Szacuje się, że coraz więcej zakupów będą dokonywać obywatele Europy Zachodniej – Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy i Francuzi.

W 2016 r. 6400 mieszkań i lokali użytkowych w Polsce sprzedano obcokrajowcom – przede wszystkim Ukraińcom, a następnie Niemcom oraz Brytyjczykom. Piotr Puchała z firmy Prestige w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zauważa, że trend jest rosnący i możliwe, że już niedługo obywatele Ukrainy będą kupować co piąte mieszkanie dostępne na polskim rynku.

Obecnie obcokrajowcy kupują około 7% mieszkań oddanych do użytkowania w danym roku w Polsce. 6400 lokali kupionych w 2016 to ponad 24% więcej niż w roku 2015.

Według danych portalu wirtualnemedia.pl, obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania wakacyjne nad Bałtykiem, które kupują Niemców, Skandynawów i Brytyjczyków. Powodów jest kilka – tani pobyt nad Bałtykiem w Polsce, dobra relacja kosztów do przychodów obcokrajowców oraz rekomendacja Polski jako państwa bezpiecznego.

Piotr Puchała dodaje, że obcokrajowcy przede wszystkim kupują drogie i duże powierzchniowo mieszkania. W najbliższych latach zainteresowanie mieszkaniami w Polsce przewiduje głównie ze strony Niemców, Austriaków, Francuzów i Szwajcarów.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ