Lato w Zajezdni! Nowe godziny otwarcia i darmowy wstęp dla „piątkowych” uczniów

Podwórkowe gry PRL-u, kino plenerowe, wystawa motoryzacji czy koncerty to tylko niektóre wydarzenia z bogatego programu letniego Centrum Historii Zajezdnia. Niektóre z nich  są realizacją marzeń i pomysłów naszych Gości.

Na początku ważna i będąca powodem do dumy statystyka! Zbliżając się do pierwszej rocznicy otwarcia Centrum Historii Zajezdnia, z radością informujemy że odwiedziło nas już ponad 95 000 Gości!

Zanim jednak będziemy świętować pierwszy rok funkcjonowania Zajezdni, będziemy chcieli wspólnie z wrocławianami przywitać nadchodące lato. Zapraszamy 23 oraz 24 czerwca
na plenerowe wydarzenie „Podwórkowe gry PRL-u”, podczas którego będziemy mogli przenieść się w świat zabaw minionej epoki i cukrowej waty.  Impreza organizowana na placu przed Zajezdnią to doskonała okazja do rodzinnego  i aktywnego spędzenia czasu. W programie znajdziemy przede wszystkim kultowe podwórkowe gry. Na Gości Zajezdni czeka także popularna wystawa komputerów i gier minionej epoki „RetroGralnia” oraz przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych spektakl Bajkobusu Teatru Lalek „Tesla vs. Edison”.  Impreza jest kontynuacją rozpoczętego wiosną cyklu plenerowych wydarzeń mających zachęcić wrocławian do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Zajezdnia pełna marzeń
Nadchodzące tygodnie w Zajezdni wypełnią także wydarzenia będące realizacjami pomysłów naszych Gości. Należy do nich m.in. kino samochodowo-plenerowe, które zagości przed Zajezdnią w każdy piątek lipca i sierpnia. W repertuarze znalazły się najgłośniejsze produkcje światowej kinematografii ostatnich lat. Sezon kina plenerowego otwieramy 7 lipca filmem „Grand Budapest Hotel”. W sierpniu natomiast zapraszamy na wystawę plenerową historii motoryzacji PRL-u. Wystawie zdjęć Stanisława Kokurewicza będzie towarzyszyć prezentacja zabytkowych, kultowych aut.

Ponadto, chcąc symbolicznie rozpocząć wakacje i nagrodzić pilnych uczniów, zapraszamy
na darmowe zwiedzanie wystawy głównej wszystkich, którzy mogą pochwalić się „piątką”
na tegorocznym świadectwie szkolnym. Akcja trwa do końca sierpnia, aby skorzystać z darmowej wejściówki wystarczy przedstawić ksero bądź zdjęcie świadectwa.
W sezonie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Centrum Historii Zajezdnia będzie otwarte w nowych, dogodniejszych godzinach:

• poniedziałek: nieczynne
• wtorek, środa, czwartek: 10.00 – 18.00
• piątek, sobota, niedziela: 11.00 – 19.00
Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem. Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ