Propozycja dla aktywnych. Czy Dolnoślązacy i Wrocławianie poprą nowy ruch samorządowców?

MP Stowarzyszenie Kukiz'15

Mamy nowy ruch składający się z wrocławskich i dolnośląskich samorządowców z różnych partii, pn. Stowarzyszenie Kukiz’15 Wrocław.

Na specjalnie zwołanej konferencji, członkowie Stowarzyszenia przedstawili dzisiaj projekt uchwały dla Rady Miasta Wrocławia, która “zabezpieczy interesy mieszkańców miasta Wrocław w Klubie WKS Śląsk”, w związku z planowaną sprzedażą akcji piłkarskiego klubu. Chodzi o powołanie przedstawiciela kibiców i mieszkańców do Rady Nadzorczej Śląska Wrocław. Miałby on pełny dostęp do wszystkich działań i podejmowanych decyzji Klubu. Jeśli projekt zostanie przyjęty, będziemy na bieżąco informowani o wszelkich poczynaniach Zarządu Śląska. Do dzisiaj bowiem informacje dotyczące Klubu są niepełne lub nie ma ich w ogóle. Projekt jest jedną z pierwszych propozycji Stowarzyszenia Kukiz’15 Wrocław. Treść uchwały zostanie przekazana do stowarzyszeń wrocławskich kibiców. Stowarzyszenie Kukiz’15 Wrocław liczy na akceptację propozycji uchwały radnych miejskich, będzie również zbierać głosy poparcia wśród mieszkańców na specjalnych listach, potrzeba 5000 tysięcy  podpisów.

Stowarzyszenie Kukiz’15 Wrocław zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy pragną zaangażować się w życie lokalne poprzez udział w wyborach samorządowych, dla których dobro lokalnych społeczności i lokalnych ojczyzn jest najważniejsze. Mogą to być osoby już zaangażowane w jakiekolwiek struktury oraz osoby indywidualne które chciałyby mieć wpływ na swoje otoczenie.

Stowarzyszenia Kukiz’15 Wrocław, jest alternatywą dla ludzi, którzy chcą zaangażować się w racjonalne rządzenie i współrządzenie.

Paweł Chruszcz, radny Rady Miejskiej w Głogowie

Idea zbudowania wspólnego bloku ludzi, powstała na podstawie wspólnych doświadczeń. Wiemy, jak trudno jest przebić się społecznikom w strukturach samorządowych, jak dotrzeć do mediów. Chcemy pomóc i dać szansę ludziom aktywnym, którzy będą działać na różnych poziomach. Szukamy kandydatów na wójtów, burmistrzów prezydentów. Zapraszamy ludzi dobrej woli do naszego środowiska aby wspólnie budować samorządowy

Waldemar Bednarz o kandydacie na członka w Radzie Nadzorczej Śląska Wrocław

Uważam, że to powinna być osoba blisko związana z klubem piłkarskim. Osoba, która zna się i działa już w organizacjach, które wspierają piłkę nożną. Jednym słowem osoba, wystawiona rzez klub kibica. Będzie pełnić bardzo ważną rolę społeczną rolę. Dzisiaj nie znamy wyników finansowych Klubu a jeśli będziemy mieli przedstawiciela, tym samym poznamy wszystkie decyzje, które do tej pory są ukrywane. To będzie też łącznik pomiędzy mediami a społeczeństwem. Ponieważ nie będzie związany z właścicielem, czyli będzie mógł mówić to co chce a nie co musi.

Więcej informacji na www.samorzadyzkukizem.pl

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ