Prezydent Duda: Gdy instytucje UE zapowiadają walkę z Polską, to politycy PO mówią „bardzo dobrze”

duda1-681x374.jpg
Polska nie ma żadnego interesu w tym, by sprowadzać na swoje terytorium tzw. uchodźców. Tym bardziej nie powinniśmy tego czynić pod presją Unii Europejskiej – ocenił prezydent Andrzej Duda. Pomagać trzeba, ale tak by nie szkodzić.

Andrzej Duda w rozmowie z „Gazetą Polską” zauważył, że gdy instytucje UE zapowiadają walkę z Polską, to politycy PO zwykle chętnie podejmują temat i mówią: „bardzo dobrze”. Tyczy się to m.in. kwestii rozwiązania kryzysu imigracyjnego w Europie.

 

– Jaki interes mają w tym, by sprowadzać do naszego kraju tzw. uchodźców? Chcą pomagać bliźnim? Pełna zgoda, pomagajmy: poprzez pomoc humanitarną, działania dyplomatyczne wspierające pokój, działania wojskowe ograniczające mordowanie niewinnych ludzi. Ale przymusowe przydziały imigrantów? W tym nie ma żadnego polskiego interesu. Jest szaleńcza polityka dominujących dziś w Europie sił, którym aktualna polska opozycja jest z jakichś powodów bezwzględnie uległa – pytał Andrzej Duda.

 

Prezydent mówił też o wizycie Donalda Trumpa w Polsce zbiegającej się z finałem szczytu tzw. Trójmorza. Jak ocenił, prezydent USA widzi i docenia potencjał tkwiący w Europie Środkowej i trwającej współpracy państw regionu. – Zwrócę uwagę na niedostrzegany często aspekt polityki tzw. Trójmorza, czyli na rozwój infrastruktury między naszymi państwami, którego celem jest zacieśnienie współpracy gospodarczej, a przez to budowanie potencjału i bezpieczeństwa naszego regionu – dodał.

 

Źródło:Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj