Jan Pietrzak uhonorowany przez ministra kultury. Otrzymał nagrodę za całokształt twórczości

Pietrzak.jpg

Jan Pietrzak otrzymało od ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego nagrodę za całokształt twórczości. Wśród laureatów dorocznych nagród znaleźli się również: Halina Łabonarska, Małgorzata Walewska, Dariusz „Maleo” Malejonek Ernest Bryll oraz kilkanaście innych osób. 

Wybitni twórcy, wykonawcy, animatorzy i mecenasi kultury odebrali dziś doroczne nagrody ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Uroczysta gala z udziałem wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego odbyła się w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Uroczystość otworzył występ młodego wiolonczelisty i tegorocznego stypendysty programu Młoda Polska Krzysztofa Michalskiego. W części artystycznej wydarzenia odbył się występ Józefa Brody zeszłorocznego laureata nagrody ministra.

Doroczna nagroda ministra przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

źródło niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ