Prezent od rządu dla emerytów! Sprawdź, co się zmieni

fot. pexels.com

Dziś wchodzą w życie nowe przepisy, zabraniające komornikom zabierać emerytom więcej niż 25 proc. ich świadczeń. Możliwe też, że w najbliższym czasie pojawią się nowe udogodnienia dla seniorów. Nowe propozycje partii rządzącej zostaną przedstawione dziś na kongresie PiS.

Nowe przepisy będą dotyczyć zarówno nowo zadłużonych emerytów jak i tych, przeciwko którym prowadzone są już postępowania egzekucyjne. Nowelizacja zapewnia istotne podwyższenie kwoty, której komornik nie będzie mógł zabrać na poczet długu.

Po zmianie prawa, kwota wolna od potrąceń wynosić ma 75 proc. kwoty najniższej emerytury lub renty. Czyli – po podniesieniu minimalnej emerytury do 1000 zł – będzie to 750 zł brutto (kwota ta zostanie pomniejszona o składkę zdrowotną i zaliczkę na podatek dochodowy). Do 1 marca 2017 roku kwota emerytury wolna od zajęcie przez komornika wynosi tylko ok. 441 zł.

Dobra wiadomość dla zadłużonych seniorów to efekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, którą w grudniu 2016 roku podpisał prezydent Andrzej Duda.

Źródło: se.pl /telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ